Sport.pl

Znamy skład turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Zenit Kazań rywalem Asseco Resovii

Obrońca tytułu, rosyjski Zenit Kazań jako ostatni zapewnił sobie miejsce w turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Krakowie. Rosjanie będą półfinałowym rywalem mistrzów Polski, Asseco Resovii. Już w półfinale będzie więc powtórka finału sprzed roku.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLObie drużyny spotkały się rok temu w Berlinie w wielkim finale. Zenit zwyciężył 3:0 i po raz trzeci wygrał Ligę Mistrzów. W kwietniu w Krakowie Rosjanie będą chcieli obronić tytuł.

W drodze do Final Four Zenit pokonał dziś inny polski zespół PGE Skrę Bełchatów. Po tym jak bełchatowianie wygrali w Kazaniu 3:2 ich szanse na awans były całkiem spore. Wtedy mielibyśmy powtórkę półfinału sprzed roku, ponieważ zmierzyłyby się w nim ponownie właśnie Skra i Asseco Resovia. Niestety w rewanżu w Łodzi Zenit był bezlitosny dla gospodarzy, wygrał pewnie 3:0, odrobił straty z nawiązką i w nagrodę 16 i 17 kwietnia zagra w turnieju finałowym w Krakowie.

Wcześniej awans do Final Four zapewniły sobie dwie włoskie ekipy. We wtorek Trentino Diatec ograło Biełogorie Biełgorod, a w środę, po fantastycznym meczu, Cucine Lube Civitanova pokonała po złotym secie Halkbank Ankara. Włoskie ekipy zmierzą się ze sobą w drugim półfinale.

Więcej o: