Sport.pl

Stadion Śląski największy w Polsce? Szansa na finał Ligi Mistrzów

Po zakończeniu przebudowy Stadion Śląski w Chorzowie ma pomieścić 55 tysięcy widzów. Okazuje się jednak, że jest możliwe, żeby tych miejsc było więcej. Nawet 60 tysięcy!
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

O sprawie pierwszy napisał Portal Samorządowy. "Chcemy żeby na Stadionie Śląskim mogło zasiąść 60 tys. widzów - tak sprawę opisuje nasz rozmówca w śląskim urzędzie marszałkowskim.

Tym samym Stadion Śląski może po pięciu latach zdetronizować stołeczny Stadion Narodowy w Warszawie (z nadania ministra sportu), który od 2012 r. jest największą areną sportową w Polsce (58,5 tys. pojemności)" - czytamy na łamach portalu.

O możliwą zmianą pojemności obiektu zapytaliśmy Kazimierza Karolczaka, marszałka województwa śląskiego. - Firma produkująca krzesełka twierdzi, że to możliwe. Nie przeprowadziliśmy żadnych analiz, a tym bardziej nie podjęliśmy żadnych decyzji - wyjaśnia marszałek.

Osoba, która zna kulisy tej sprawy przypomina jednak, że zwiększenie liczby siedzisk może doprowadzić do pogorszenia komfortu śledzenia imprez sportowych. Zaznacza również, że najważniejsze będą kwestie bezpieczeństwa.

Tak naprawdę jednak jest się o co bić. 60 tysięczny stadion w Chorzowie dałbyy możliwość organizacji imprez, których Stadion Narowy w Warszawie - przynajmniej w teorii - przeprowadzić nie może.

Nasz rozmówca wskazuje chociażby na finał piłkarskiej Ligi Mistrzów. Większy stadion to także większe szanse na organizację zawodów w ramach lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Chociaż w tym przypadku 60 tysięczna pojemność wcale nie jest wymagana.

Przypominamy, że Stadion Śląski jest zamknięty od jesieni 2009 roku, kiedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji, czyli przede wszystkim montaż dachu. W najbliższych dniach samorząd województwa śląskiego chce rozstrzygnąć przetarg na roboty kubaturowe na chorzowskim gigancie. Chodzi o przygotowanie pomieszczeń powstającego obiektu. Przed miesiącem rozstrzygnięte zostało inne ważne postępowanie na dokończenie prac na Śląskim w branżach elektrycznych, teletechnicznych i niskoprądowych.

Urząd marszałkowski województwa śląskiego w tym roku planuje jeszcze ogłosić przetargi na wykonanie i montaż krzesełek, bieżni oraz areny. Aktualny - według władz regionu - termin otwarcia obiektu to połowa 2017 roku. Zakładany koszt modernizacji Stadionu Śląskiego ma zamknąć się w 586 milionów złotych.

Na obiekcie ma grać na co dzień Ruch Chorzów.Japończycy stawiają stadion za dwa miliardy dolarów! Najdroższe areny [TOP7]


Więcej o: