Asseco Resovia druga w tabeli. Lepsza od Skry o seta

Siatkarze Asseco Resovii, po 23. kolejce rozgrywek, są wiceliderem tabeli. Nad trzecią PGE Skrą Bełchatów górują... lepszym stosunkiem setów. A do końca sezonu zostały już tylko trzy serie spotkań.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianie pokonali w Olsztynie AZS już w środę i czekali na weekendowe wyniki. Przed 23. kolejką to Skra była wiceliderem i wyprzedzała Asseco Resovię właśnie o jednego seta. Mistrzowie Polski wygrali 3:0, a Skra zwyciężyła w niedzielę w Warszawie, ale 3:1. Set stracony z Politechniką spowodował, że wiceliderem pozostała Asseco Resovia.

Do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki, jeśli Asseco Resovie nie straci w nich seta, zagra w finale. W tym sezonie nie ma bowiem play-offów, a o złoto zagrają tylko pierwsza i druga drużyna. Pierwsze miejsce pewne ma już ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a o drugie wciąż walczą Skra i Asseco Resovia.

Rzeszowianie zagrają jeszcze w Kielcach z Effectorem, u siebie z MKS-em Będzin i na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk. PGE Skra zmierzy się jeszcze u siebie z Cerrad Czarnymi Radom, na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn i u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała.