Zawodnik Falubazu wygrał turniej w Coventry

Australijczyk Jason Doyle - zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra - u progu nowego sezonu żużlowego jest w niezłej formie. W niedzielę wygrał turniej w brytyjskim Coventry.

Kilku żużlowców ze światowej czołówki oraz ci, którzy z pewnością chcą się w niej znaleźć, rywalizowali w Coventry w jubileuszowym turnieju Chrisa Harrisa, jednego z najbardziej doświadczonych brytyjskich zawodników. Jason Doyle rywalizacje rozpoczął od trzeciego miejsca, przegrał z Krzysztofem Kasprzakiem i Szwedem Andreasem Jonssonem. Później ścigał się już znacznie lepiej, wygrał trzy kolejne gonitwy, a w piątej serii lepszy od niebo był jedynie Duńczyk Nicki Pedersen. Australijczyk z drugiego miejsca pewnie awansował do finałowego wyścigu dla czterech najlepszych zawodników. A w nim zrewanżował się duńskiemu asowi. Trzeci zawodnik ubiegłorocznego cyklu Grand Prix zajął drugie miejsce, a za nim finiszowali: rodak Jasona Doyle'a - Rory Schlein i Brytyjczyk Scott Nicholls.

W miniony weekend Jason Doyle ścigał się też w towarzyskim meczu Somerset Rebels - Swindon Robins. Spotkanie z uwagi na zły stan toru zostało przerwane po siedmiu wyścigach. Australijczyk z Falubazu wystartował w dwóch biegach, zdobył dla Swindon 5 pkt (2,3) z bonusem.

WYNIKI TURNIEJU W COVENTRY

1. Jason Doyle (Australia) - 1. miejsc w finale A 12 (1,3,3,3,2), 2. Nicki Pedersen (Dania) - 2. miejsc w finale A 12 (1,2,3,3,3), 3. Rory Schlein (Australia) - 3. miejsc w finale A 11 (1,3,2,2,3), 4. Scott Nicholls (Wielka Brytania) - 4. miejsc w finale A 10 (2,2,2,1,3), 5. Andreas Jonsson (Szwecja) - 1. miejsc w finale B 10 (2,1,2,3,2), 6. Craig Cook (Wielka Brytania) - 2. miejsc w finale B 8 (1,2,3,2,0), 7. Chris Harris (Wielka Brytania) - 3. miejsc w finale B 9 (2,3,1,1,2), 8. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 4. miejsc w finale B 8 (3,3,1,0,1), 9. Richie Worrall (Wielka Brytania) - 1. miejsce w finale C 7 (0,1,3,2,1), 10. Kacper Woryna (Polska) - 2. miejsce w finale C 6 (3,1,1,u,1), 11. Sebastian Ułamek (Polska) - 3. miejsce w finale C - 7 (3,0,0,1,3) - 3. miejsce w finale C, 12. Jason Garrity (Wielka Brytania) - 4. miejsce w finale C 5 (2,0,0,3,0), 13. Kenneth Hansen (Dania) - 1. miejsce w finale D 2 (0,0,0,2,0), 14. Max Fricke (Australia) - 2. miejsce w finale D 5 (0,2,1,0,2), 15. Edward Kennett (Wielka Brytania) - 3. miejsce w finale D 4 (0,0,2,1,1), 16. Kyle Howarth (Wielka Brytania) - 4. miejsce w finale D 4 (3,1,0,0,0).