GKS Tychy. Z這wroga armia nie rezygnuje ze z這ta

Po zaci皻ym spotkaniu, kt鏎e rozstrzygn窸y dopiero rzuty karne GKS Tychy wygra z Cracovi dzi瘯i czemu wci捫 liczy si w walce o mistrzostwo Polski. W sobot na lodzie w Tychach kolejna ods這na walki o z這to.
印﹖K.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Pami皻acie jak o GKS-ie Tychy m闚i這 si, 瞠 to "zesp馧 zatruty srebrem"? Na takie okre郵enie najmocniej zapracowa豉 w豉郾ie Cracovia. To dla 郵御kich hokeist闚 rywal, jak z sennego koszmaru.

GKS ma w kolekcji dwa z這te medale, ale zdobywa je, gdy mia za rywali Uni O鈍i璚im i JKH GKS Jastrz瑿ie. Za ka盥ym razem, gdy na drodze tyskich zawodnik闚 stawali hokei軼i Cracovii - a takie przypadki by造 cztery - 郵御cy hokei軼i zawsze zje盥瘸li z lodu przegrani.

Tegoroczny fina te zacz掖 si dla GKS-u fatalnie. Dwie pora磬i na otwarcie fina這wej serii czytelnie wskaza造 faworyta rywalizacji o tytu. 奸御ka dru篡na gra豉 na lodzie w Krakowie 幢e. Zesp馧 sprawia wra瞠nie pewnego siebie, ale w czasie meczu nie potrafi tego potwierdzi. Wiara w to, 瞠 co by si nie dzia這, to bramk zamuruje Stefan Zigardy okaza豉 si z逝dna.

Na w豉snym lodzie GKS od razu zacz掖 dyktowa warunki. Rafa Radziszewski, bramkarz zespo逝 z Krakowa musia czu si w pierwszej tercji, jak 鈔odek tarczy strzelniczej. GKS przetoczy si po rywalu niczym lawina, ale ten nie da si zwali z n鏬. Na dodatek wyprowadzi kilka kontr, po kt鏎ych miejscowym cierp豉 sk鏎a.

Kibice GKS-u te s w mistrzowskiej formie. Narastaj帷y, bole郾ie atakuj帷y b瑿enki w uszach doping dodawa zawodnikom tyskiej dru篡ny si. By jak zapowied, 瞠 zaraz na l鏚 wkroczy z這wroga armia, kt鏎a rozniesie rywala w py.

W drugiej tercji nadal przewa瘸 GKS, ale Radziszewski broni bardzo pewnie. Gdy my郵imy o bramkarzu Cracovii, to przypomina nam si historia z pocz徠ku jego kariery, gdy by zawodnikiem Zag喚bia Sosnowiec. Radziszewski jest lewor璚zny, wi璚 i sprz皻 bramkarski potrzebuje nietypowy. W Zag喚biu by豉 wtedy taka bieda, 瞠 gdy Radziszewskiemu popsu豉 si r瘯awica do 豉pania kr捫k闚, to wydawa這 si, 瞠 nie doko鎍zy sezonu. Na now klubu nie by這 sta, a u篡wanej nie spos鏏 by這 znale潭. Ostatecznie zakup r瘯awicy zasponsorowa造 zwi您ki zawodowe "Solidarno嗆"...

W Krakowie Radziszewski takich problem闚 ju nie ma, a na lodzie w Tychach skapitulowa dopiero wtedy, gdy gospodarze grali z przewag dw鏂h zawodnik闚. Tyszanie na pewno wierzyli, 瞠 zako鎍z drug tercj przy skromnym prowadzeniu, ale w samej ko鎍闚ce (na czterna軼ie sekund przed ko鎍em tej ods這ny) dali si zaskoczy i na tablicy wynik闚 znowu pojawi si remis.

Cracovia poczu豉, 瞠 mo瞠 wygra trzeci mecz z rz璠u i z ka盥 minut goni豉 za kr捫kiem szybciej i strzela豉 cz窷ciej. W regulaminowym czasie gry 瘸den kr捫ek do siatki ju jednak nie wpad. W dogrywce lepsz dru篡n by GKS, a go軼i - po strzale Adama Bagi雟kiego - uchroni od straty bramki s逝pek!

Rzuty karne blisko trzy tysi帷e kibic闚 ogl康a這 ju na stoj帷o. Do bramki trafi tylko Rados豉w Galant dzi瘯i czemu GKS przegrywa w rywalizacji o z這to ju tylko 1:2.

GKS Tychy - Cracovia 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, k. 1:0)

Bramki: 1:0 Pociecha - Vozdecky (37.), 1:1 Dutka - (40.)

GKS: Zigardy; Ciura - Kolarz, Wo幡ica - Rzeszutko - Bagi雟ki; Pociecha - Kolusz, Vozdecky - Komorski - V~tek; Kotlorz - Bryk, Witecki - Galant - Kogut; υpuski - Gazda, Jeziorski - Kalinowski - Bepierszcz

Cracovia: Radziszewski; Rompkowski - Turon, Svitana - Dziubi雟ki - Sinagl; Wajda - Kruczek, Drzewiecki - Kucewicz - Guzik; D帳kowski - Noworyta, Urbanowicz - S豉bo - Kapica; Novajovsky - Dutka, Domoga豉 - Wróbel - Kisielewski

Kary: 12 - 14

Widzów: 2 700

Stan rywalizacji: 1:2. Mistrzostwo zdob璠zie zespó, który pierwszy wygra cztery mecze. Kolejne spotkanie w sobot na lodzie w Tychach (16.30)