Energa zdecydowanie pokonała Pomarańczarnię Poznań

Wyrównana rywalizacja do przerwy, a potem całkowita dominacja Katarzynek - to obraz przebiegu meczu Energa Toruń kontra JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań.

Trener Elmedin Omanić już na samym początku zaskoczył kibiców, wystawiając w pierwszej piątce juniorkę Katarzynek - Kaję Darnikowską . Zawodniczka pokazała się z dobrej strony. Walczyła o każdą piłkę, zdobyła 4 pkt. i zanotowała 3 zb. Jednak to ekipa z Poznania jako pierwsza zdobyła punkty w meczu. Najpierw do kosza celnie trafiła Barbara Skowronek , a chwilę później skutecznie akcję wykończyła Magdalena Idziorek i na tablicy wyników było 0-4. Torunianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w połowie pierwszej kwarty, kiedy to - najlepsza tego dnia na parkiecie - Victoria Macaulay zdobyła punkty po szybkim ataku. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 22-16 dla Torunia. Rywalki jednak nie odpuszczały. Druga odsłona spotkania to lekka przewaga ekipy prowadzonej przez Macieja Brodzińskiego . Z bardzo dobrej strony pokazała się przede wszystkim Zuzanna Puc . Głównie dzięki jej akcjom na przerwę zawodniczki schodziły przy stanie 38-37. Po przerwie Energa była już zupełnie inną drużyną. Skuteczna gra w ataku, ale także szczelna obrona - tak w największym skrócie można podsumować grę Katarzynek w dwóch ostatnich kwartach tego pojedynku. Ponownie na parkiecie brylowała Macaulay, która mecz zakończyła z 27 punktami na koncie. W ostatniej odsłonie ponownie na parkiecie pojawiły się juniorki - Darnikowska i Roksana Płonka , które zebrały cenne ligowe doświadczenie. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Energi. Torunianki pokonały MUKS 79-56. Kolejny mecz Katarzynek już w najbliższą sobotę - tego dnia Energa ponownie przed własną publicznością zmierzy się z PSSSE AZS-em PWSZ Gorzów Wielkopolski. Uwaga kibice, ten pojedynek wyjątkowo odbędzie się w Spożywczaku (hala przy ul. Grunwaldzkiej).

Energa Toruń - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 79-56 (22-16, 16-21, 23-11, 18-8)

Energa Toruń: V. Macaulay 27, E. Tłumak 15, M. Ajavon 9, R. Taylor 7, W. Idczak i J. Walich po 5, K. Darnikowska 4, M. Skorek 3, P. Misiek 2, Ch. Szczechowiak i R. Płonka po 1, S. Kudraszowa.

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań: Z. Puc 13, Ż. Durak 12, M. Idziorek 8, B. Skowronek 7, A. Dziwińska, S. Siemienas i. A. Szloser po 4, J. Drop 3, K. Olszewska 1, P. Klatt, M. Nowicka.