Sport.pl

Kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka: Mecz z Legią? Teraz liczy się Puchar Polski

Piłkarze Lecha Poznań pokonali Ruch Chorzów 3:1, dzięki czemu przybliżyli się do czołówki ekstraklasy. - Ligę teraz na razie odkładamy na bok - mówi jednak kapitan Kolejorza, Łukasz Trałka.
Wygrana nad Ruchem Chorzów 3:1 była trzecim zwycięstwem mistrzów Polski z rzędu. - Bardzo fajnie, że po tych dwóch wygranych znowu zapunktowaliśmy i jedziemy dalej - cieszy się Trałka. Lechici pokonali chorzowian, choć długimi fragmentami grę prowadzili rywale. Jak przyznaje w rozmowie z klubową telewizją kapitan drużyny, taki właśnie był plan na to spotkanie. - Mieliśmy swój plan na ten mecz i został on zrealizowany, bo wyglądało to tak, jak chcieliśmy. A nie chcieliśmy grać tutaj otwartej piłki, graliśmy z kontrataku i to dało nam trzy punkty - nie kryje lechita.

Po wygranej w Chorzowie piłkarze Lecha Poznań tracą już tylko trzy punkty do trzeciej w tabeli Cracovii. Bardzo realne stało się więc zajęcie nie tyle miejsca w grupie mistrzowskiej, co w pierwszej czwórce tabeli. Byłoby to o tyle istotne, że poznaniacy mieliby korzystniejszy terminarz w fazie finałowej (więcej meczów u siebie, w tym być może mecz z Legią).

A w następnej kolejce mistrzowie Polski podejmą u siebie liderującą Legię Warszawa. Ten mecz już od dłuższego czasu elektryzuje kibiców w Wielkopolsce. Na razie nie myślą o nim jednak piłkarze Kolejorza, bo we wtorek czeka ich pierwszy mecz w półfinale Pucharu Polski przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. - Mecz z Legią? Teraz liczy się wtorek i mecz z Zagłębiem Sosnowiec. To mega istotne spotkanie, na razie interesuje nas wtorek, a co będzie dalej to zobaczymy - przyznaje Łukasz Trałka.

Mecz Lecha Poznań z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec odbędzie się we wtorek o godz. 18:30 na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu.

Więcej o: