Na mistrzostwach w Toruniu lekkoatleci zdobyli trzy medale

W Toruniu rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Reprezentanci Lubelszczyzny wrócili z nich z trzema medalami, w tym jednym złotym.

Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Kern. Zawodnik Unii Hrubieszów z czasem 8.23,45 triumfował w biegu na 3000 m. W tej konkurencji bliski zdobycia medalu był także Marcin Nagórek (Agros Zamość), który ukończył bieg w czasie 8.28,74. Z kolei jego kolega klubowy - sprinter Hubert Kalandyk wywalczył trzecie miejsce w biegu na 200 m (21,71). Brąz zdobyła również Anna Starzak. Zawodniczka AZS AWF Biała Podlaska uzyskała w trójskoku 13,58 m. Na czwartym miejscu w tej konkurencji uplasowała się inna zawodniczka akademickiego klubu - Marta Kwiatkowska (12,89 m). Natomiast Marcin Nagórek pobiegł także na 1500 m, gdzie z czasem 3.47,81 został sklasyfikowany na piątej pozycji. Na szóstych miejscach ukończyła mistrzostwa trójka zawodników Agrosu: Andrzej Jaros w biegu na 400 m (48,00), Szymon Kiecana w skoku wzwyż 212 cm i Dominik Kopeć w biegu na 60 m (6,77).