Sport.pl

Lech Poznań - Cracovia 2:1. Łukasz Trałka: Wywalczyliśmy to zwycięstwo

- Może z przebiegu meczu remis wydawał się sprawiedliwy, choć mieliśmy troszkę więcej sytuacji, to wywalczyliśmy bardzo ważne punkty. Tabela jest ciaśniutka - powiedział po zwycięstwie nad Cracovią (2:1) kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka.
- Wywalczyliśmy to zwycięstwo. Cracovia dobrze się utrzymywała przy piłce, ale przez to mogliśmy zagrać z kontrataku i mieliśmy trochę sytuacji. To był naprawdę przyzwoity mecz. Mógł się podobać. Nieźle to wyglądało, było dużo kibiców, dużo dzieciaków. Może z przebiegu meczu remis wydawał się sprawiedliwy, choć mieliśmy troszkę więcej sytuacji, to wywalczyliśmy bardzo ważne punkty. Tabela jest ciaśniutka - podsumował mecz z Cracovią Trałka i przeszedł do szczegółów.

Wyjaśnił dlaczego dużo zespołowi dały zmiany Jana Urbana: - Darko Jevtić końcówkę już chyba jechał na oparach. Sisi podobnie. Dobrze zagrali, ale zmiany dużo wniosły z przodu. Kamil Jóźwiak? Dobrze zagrał - trzymał piłkę, kiedy potrzebowaliśmy czasu, walczył dwa-trzy razy.

Lech wygrał mimo tego, że musiał radzić sobie bez Szymona Pawłowskiego. - Jest naszym najlepszym piłkarzem ofensywnym, dlatego mieliśmy pewne obawy. Wiedzieliśmy, że musimy próbować gry innymi środkami. Ciężar gry ofensywnej musiał zejść na innych zawodników - tłumaczy Trałka.

- Nie przypominam sobie ostatniego meczu, kiedy przegrywaliśmy, ale w końcu udało się wygrać. W pierwszym meczu Jana Urbana z Ruchem Chorzów było 0:2, ale wtedy był remis - zakończył pomocnik.Więcej o: