Sport.pl

Developres SkyRes Rzeszów podejmuje Pałac Bydgoszcz. "Musimy cieszyć się grą"

W poniedziałek zespół Developresu SkyRes Rzeszów przed własną publicznością zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz. - Wygrana, w szczególności za trzy punkty umocniłaby naszą pozycję w tabeli - mówi Ewa Cabajewska, kapitan rzeszowskiej drużyny.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDo końca rundy zasadniczej w ORLEN Lidze pozostało dwie kolejki. Developres SkyRes Rzeszów z 11. punktami zajmuje 9. miejsce tabeli. Na ósmą pozycję już dawno rzeszowski zespół stracił szansę. Obowiązkiem jest więc dziewiąta lokata. O nią rzeszowianki powalczą po zakończeniu rundy zasadniczej. To tej walki drużyna prowadzona przez trenera Jacka Skroka chce przystąpić podbudowana poniedziałkowym zwycięstwem z Pałacem Bydgoszcz. To właśnie z tą drużyną, a także z Legionovią Legionowo i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Developres rywalizował będzie o 9. pozycję na koniec sezonu. - To ważny mecz. Musimy podejść do niego spokojnie i cieszyć się grą. To będzie klucz do zwycięstwa - mówi Magda Jagodzińska, atakująca Developresu SkyRes Rzeszów.

- Wygrana, w szczególności za trzy punkty umocniłaby naszą pozycję w tabeli. Zależy nam na rewanżu za porażkę z pierwszej rundy [porażka 1:3 - przyp. red.]. Musimy zagrać drużynowo i zostać serce na boisku - dodaje z kolei Ewa Cabajewska, kapitan rzeszowskiej drużyny.

Developres, który ma punkt przewagi nad Pałacem, końcówkę sezonu może zaliczyć do udanych. Zespół w końcu zaczął grać lepiej i przede wszystkim wygrywać. Nie tylko w ORLEN Lidze, ale też rozgrywkach Pucharu Polski. To poprawiło z pewnością atmosferę w drużynie, która po serii porażek nie była dobra. - Jest zdecydowanie lepiej. Atmosfera jest dobra - przyznaje Ana Otasević, środkowa. - Jesteśmy dobrze przygotowanie do tego spotkania. Mam nadzieję, że kibice będą z nami i pomogą nam w odniesieniu zwycięstwa - dodaje.

Początek meczu o godz. 18. Transmisja w Polsacie Sport.Więcej o: