Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2. Ekspert NC+: Nie było rzutu karnego dla Lecha. Kędziora zachował się jak... Ronaldo!

W meczu z Górnikiem Zabrze piłkarzom Lecha Poznań nie należał się rzut karny - uważa Sławomir Stempniewski, ekspert sędziowski transmitującej rozgrywki ekstraklasy stacji NC+.
W 35. minucie meczu Górnika z Lechem, przy stanie 0:1, doszło do starcia w polu karnym zabrzan. Obrońca Górnika Ken Kallaste nie trafił w piłkę i uderzył w lewą nogę defensora Lecha Tomasza Kędziorę, który w wyniku tego upadł na murawę. Piłkarze mistrza Polski domagali się rzutu karnego, jednak sędzia Krzysztof Jakubik uznał, że do przewinienia nie doszło i nie podyktował jedenastki. Lechici mieliby okazję, by już w pierwszej połowie podwyższyć jednobramkowe prowadzenie.

Decyzję arbitra poparł ekspert sędziowski Sławomir Stempniewski, który w programie "Liga+ Extra" w Canal Plus Sport tuż po meczu tak ocenił całą sytuację: - Zawodnicy starli się twardo, moim zdaniem nie ma faulu - uważa były szef sędziów - A w ogóle jeśli już to bardziej aktywny jest zawodnik atakujący, który wpada w obrońcę, zderzają się i wtedy Kędziora się przewraca - dodaje. Ekspert nie odniósł się jednak do uderzenia w nogę Kędziory przez zawodnika Górnika.

Co ciekawe, Sławomir Stempniewski zachowanie Tomasza Kędziory porównał do zachowania... Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w niedawnym meczu z Celtą Vigo dopuścił się symulacji, gdy padł przez nikogo nie atakowany w polu karnym rywali. - Jeszcze nie zdążył upaść, a już patrzył w stronę sędziego, jaki będzie efekt - przypomniał ekspert. - Chciał ugrać karnego, co mu się nie udało i dobrze, że mu się nie udało. W takim przypadku faulu nie ma - stanowczo uważa Sławomir Stempniewski.

Decyzja sędziego nie wpłynęła jednak rozstrzygnięcie meczu. Lech wygrał z Górnikiem 2:0 po golach Kownackiego i Pawłowskiego.