Sport.pl

Ruch Chorzów. Marin Malinowski: Po WDŚ nadal trzeba być czujnym

- O randze derbów przekonaliśmy się w niedzielny wieczór, kiedy kilka tysięcy kibiców stawiło się na Cichej, by świętować z piłkarzami zwycięstwo. Gdy o tym myślę, to mam ciarki na całym ciele. To trzeba przeżyć, żeby zrozumieć - mówi Marcin Malinowski, były kapitan Ruchu Chorzów.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Zdaniem byłego piłkarza i kapitana niebieskich chorzowianie byli świetnie przygotowani mentalnie do derbowej rywalizacji z Górnikiem Zabrze. - Obawiałem, że pełny stadion nieprzychylnych kibiców może spętać nogi zawodnikom Ruchu, a okazało się, że presji nie udźwignęli gospodarze. Bałem się o niebieską młodzież. Okazało się, że niepotrzebnie. Wsparta Łukaszem Surmą, Maćkiem Iwańskim i praktycznie bezbłędnym Rafałem Grodzickim doskonale sobie radziła przy zabrzańskiej publiczności - mówi.

Malinowski jest również pod wrażeniem fety, jaką drużynie urządzili na Cichej kibice. - O randze tego spotkania przekonaliśmy się w niedzielny wieczór, kiedy kilka tysięcy kibiców stawiło się na Cichej, by świętować z piłkarzami zwycięstwo. Gdy o tym myślę, to mam ciarki na całym ciele i włosy stają dęba. To trzeba przeżyć, żeby zrozumieć. Niezapomniane chwile, które wbijają się w pamięć na długo - podkreśla Malinowski, który przeżył podobną fetę w październiku 2011 roku, gdy Ruch wygrał w Zabrzu 2:1.

Teraz przed niebieskimi wyjazdowy mecz z Legią Warszawa. - Znając trenera Fornalika, to szybko sprowadzi zespół na ziemię i rozpocznie operację "Legia". W Warszawie niebieskich czeka ciężkie spotkanie. Stołeczny zespół jest rozpędzony. Później przyjdą kolejni trudni rywale - Cracovia, Pogoń, Lech. Trzeba być czujnym. Fajnie się wygrywa, zwłaszcza seriami, ale gdy noga się powinie w dwóch-trzech meczach to zaczynają się kłopoty. Różnice w tabeli nie są tak duże, by chorzowianie mogli spać spokojnie - zakończył Malinowski.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Zdjęcie UMBRO PILKA SPECJALI ETERNAL TRAINER 20597UDP7 Zdjęcie UMBRO PILKA STADIA SUPPORTER 20560UDLH Zdjęcie UMBRO PIŁKA UMBRO CERAMICA BALL 20418U096
UMBRO PILKA SPECJALI ETERNA... UMBRO PILKA STADIA SUPPORTE... UMBRO PIŁKA UMBRO CERAMICA ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: