Sport.pl

Wisła Kraków. Decyzja w sprawie Radosława Cierzniaka odroczona

Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej nie podejmie w piątek decyzji w sprawie Radosława Cierzniaka. Powód? Wisła Kraków zakwestionowała jednego z sędziów.
Facebook? » | A może Twitter? »


Klub podważył bezstronność sędziego z ramienia Polskiego Związku Piłkarzy. - W przyszły piątek odbędzie się posiedzenie, na którym zostanie rozpatrzony wniosek formalny o odwołanie jednego z członków składu orzekającego - usłyszeliśmy w PZP.

Oznacza to, że sprawa się przeciągnie. Prawdopodobnie trzeba będzie bowiem powołać nowego sędziego i dopiero wtedy Izba zajmie się sprawą. Do tego czasu sytuacja Radosława Cierzniaka się nie zmieni - piłkarz będzie trenował z trzecioligowymi rezerwami krakowskiego klubu.

Bramkarz został zesłany do drugiego zespołu po tym, jak w styczniu podpisał obowiązujący od lipca kontrakt z Legią. Cierzniak uważa, że to niezgodne z kontraktem, dlatego skierował sprawę do Izby. Chce rozwiązać umowę z winy klubu. - Jesteśmy przekonani, że nam się uda. Nie wyobrażam sobie, że Izba nie stanie po jego stronie - podkreśla Tomasz Magdziarz, agent piłkarza.

Więcej o: