Piąte sparingowe zwycięstwo Warty Poznań. "Zieloni" testowali kuzyna Manuela Arboledy, ale...

Warta Poznań wygrała piąty z sześciu zimowych sparingów. Tym razem "Zieloni" pokonali 6:0 Luboński KS z klasy okręgowej. W zespole wicelidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zagrał Diego Marroquin, kuzyn... Manuela Arboledy.

"Zieloni" nie mieli problemu by ograć niżej notowanego rywala - już do przerwy Warta prowadziła z Lubońskim KS 2:0 po golach Michała Ciarkowskiego i Filipa Brzostowskiego. W drugiej połowie po jednym trafieniu dorzucili Krystian Łukaszyk i Jakub Solarek, a dwie bramki zdobył Adrian Szynka. To piąte zwycięstwo w szóstym sparingowym meczu Warty - wcześniej ograli Zawiszę Bydgoszcz, Wartę Międzychód, Lubuszanina Trzciankę i KS Polkowice. Jedyna porażka warciarzy w okresie przygotowawczym to pojedynek z Legią Warszawa, w którym zespół Tomasza Bekasa przegrał 1:2.

Co ciekawe - w pierwszej połowie środowego meczu w zespole Warty był testowany Diego Maroquin, który jest... kuzynem Manuela Arboledy, byłego piłkarza Lecha Poznań. Marroquin występuje na pozycji pomocnika, ale jego umiejętności nie zaimponowały sztabowi szkoleniowemu Warty na tyle, by ten mógłby zostać w Poznaniu. Tym samym test Marroquina w zespole wicelidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zostały zakończone.

Warta Poznań - Luboński KS 6:0 (2:0)

Bramki: Michał Ciarkowski (31.), Filip Brzostowski (40.), Adrian Szynka (67 i 83.), Krystian Łukaszyk (68.), Jakub Solarek (71.)

Skład Warty w I połowie: Filipowiak - Koziorowski, Wypych, Jandy, Fiedosewicz - Laskowski, Brzostowski, Marroquin, Łukaszyk, Ciarkowski - Goździk (29' Brylewski)

Skład Warty w II połowie: Dorynek - Czerniejewicz, Wypych, Ławniczak, Kokot - Brylewski, Szynka, Solarek, Apolinarski, Łukaszyk - Paczyński