Pogoń Baltica Szczecin awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica podbudowane niedzielnym zwycięstwem nad liderem Superligi - Selgrosem Lublin, bez problemu awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Podopieczne Adriana Struzika we wtorek zmierzyły się na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Niedawno pokonały ten zespół w lidze, gładko wygrywając 30:18, a teraz też nie miały problemu z wywalczeniem zwycięstwa. W barwach Pogoni zadebiutowała Brazylijka Monika Bancilon i to ona otworzyła wynik spotkania.

Początek meczu był wyrównany, a gospodynie przez moment wyszły nawet na trzy bramkowe prowadzenie. Szczecinianki nie pozwoliły jednak na dalszą ucieczkę i w końcówce pierwszej połowy najpierw doprowadziły do wyrównania, a potem zadały pięć szybkich ciosów i na przerwę schodziły prowadząc 18:15.

W drugiej części Piotrcovia starała się jeszcze podjąć rękawicę, ale dwie kary na kwadrans przed końcem spotkania spowodowały, że Pogoń spokojnie wypracowała sobie pięć bramek przewagi. Tak wysokie prowadzenie zakończyło emocje w tym meczu i zespół Adriana Struzika spokojnie dowiózł korzystny wynik do końcowego gwizdka. Baltica wygrała 30:24 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Rywala pozna w najbliższy czwartek, bo właśnie wtedy odbędzie się losowanie.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (15:18)

Pogoń Baltica Szczecin: Bancilon 4, Królikowska 4, Zawistowska 3, Szczecina 3, Koprowska 2, Głowińska 1, Gadzina 7, Stasiak 4, Noga 1, Kochaniak 1.