Sport.pl

Pochwały dla Krakowa i Tauron Areny za mistrzostwa Europy. "Olimpijski poziom"

- To były największe i najlepsze mistrzostwa Europy w historii - uważa Jean Brihault, prezes Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). W niedzielę w Tauron Arenie zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce oraz finał turnieju.
Jeszcze przed sportowymi emocjami ostatniego dnia mistrzostw władze EHF podsumowały imprezę. Szefowie europejskiej piłki ręcznej nie szczędzą pochwał organizatorom. - To był świetny turniej. Zainwestowano w niego wiele pieniędzy, ale i wiele energii i wysiłku wolontariuszy. Pobiliśmy wiele rekordów - zaznacza Brihault

Wyśrubowany został m.in. rekord frekwencji w halach. Mecze z trybun oglądało ponad 400 tys. widzów. Oficjele chwalili również miasto Kraków. - Organizacja w czasie tych dwóch tygodni była bardzo dobra, nie było najmniejszych problemów logistycznych. Świetnie przygotowana była również Tauron Arena, a wystrój hali i miasta osiągnął olimpijski poziom - podkreśla Arne Elofsson, wiceprezydent EHF.

ME okazały się też sukcesem marketingowym. - Ciągle powiększamy zainteresowanie naszą dyscypliną. Np. w Niemczech półfinałowy mecz z Norwegią oglądało aż 8,5 miliona ludzi. Możemy być dumni ze współpracy z polskimi organizatorami. Mamy nadzieję, że za dwa lata Chorwacja będzie kontynuować ten poziom - mówi Michael Wiederer, sekretarz generalny EHF.

W niedzielę w Krakowie odbyło się też losowanie eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata we Francji. Reprezentacja Polski była w nich rozstawiona i o awans zagra z niżej notowaną Holandią. Mecze zostaną rozegrane w połowie czerwca.Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • "> Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
     
  • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
  • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!
  • Konferencja Sportowiec Amator. Profesjonalnie i nowocześnie o sporcie amatorskim
  • Koledzy mówili Cristiano Ronaldo, że Messi jest od niego lepszy. Miał gotową ripostę