Koszmarne błędy Developresu SkyRes Rzeszów i porażka z Legionovią Legionowo 0:3

W meczu dwóch drużyn zamykających tabelę ORLEN Ligi Developres SkyRes Rzeszów przegrał przed własną publicznością z Legionovią Legionowo 0:3. To siódma z rzędu porażka rzeszowskiej drużyny.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Sobotni mecz Developresu SkyRes Rzeszów z Legionovią Legionowo obserwował selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki wraz z asystentem Waldemarem Kawką. Obaj nie mogli być jednak zadowoleni z poziomu gry dwóch ostatnich drużyn ORLEN Ligi. Słabo wyglądało szczególnie przyjęcie. Developres w tym elemencie miał zaledwie 24 procent skuteczności, Legionovia nie wiele więcej - 26 procent. Gospodynie nie mogły już na początku spotkania poradzić sobie z trudną zagrywką Klaudii Grzelak. Dzięki jej serwisowi przyjezdne odskoczyły na cztery punkty (9:5), a po chwili miały już sześć oczek więcej (6:12). W Developresie mnożyły się błędy. Łącznie w pierwszej odsłonie zespół trenera Jacka Skroka popełnił ich aż 11.

Mimo tego rzeszowianki potrafiły odrobić straty. Konsekwentna gra i zmiany - w przyjęciu pojawiła się Ewa Śliwińska, w ataku Magda Jagodzińska - sprawiły, że Developres gonił wynik. Po skutecznej akcji Any Otasević ze środka gospodynie przegrywały 13:17. Za chwilę jeden z trzech asów w tym secie Ewy Cabajewskiej pozwolił zmniejszyć straty do trzech oczek (18:21).

To nie był jednak koniec emocji. Po podwójnym bloku na Grzelak o czas poprosił trener Legionovii, Robert Strzałkowski. Przerwa niewiele pomogła, bo po mocnym zbiciu Agaty Skiby zrobiło się po 23. W kolejnej akcji przyjezdne nie skończyły ataku, piłka trafiła znów do Skiby, a ta nie zmarnowała okazji. Developres miał piłkę setową. Tę rzeszowianki wybroniły, ale popełniły błąd podwójnego odbicia. Błędy pojawiły się też w grze na przewagi. Atak w taśmę Śliwińskiej i skuteczny blok na Skibie dał zwycięstwo Legionovii.

Błędy, błędy, błędy

Kolejny set również rozstrzygnął się w końcówce. W nim wciąż słabo wyglądało przyjęcie. Szczególnie w ekipie z Rzeszowa, która mimo to szybko wypracowała sobie kilkupunktową przewagę. Skuteczny atak Śliwińskiej sprowadził oba zespoły na pierwszą przerwę techniczną, na której Developres wygrywał 8:4. Kilka minut później było 12:8. Wtedy zespół z Legionowa rozpoczął pościg. Piłki głównie posyłane były do Malwiny Smarzek, która nie wstrzymywała ręki. Do tego proste błędy popełniały gospodynie. Co rusz sędzia gwizdał miejscowym podwójne odbicie, bądź dotknięcie siatki, w efekcie czego przewaga stopniała i na drugiej przerwie technicznej to Legionovia prowadziła 16:15.

Błędy po stronie Developresu pojawiły się również w kluczowym momencie seta. Przy stanie po 20 dwukrotnie przez blok nie przebiła się Skiba. W międzyczasie atak skończyła Iga Chojnacka i Legionovia prowadziła 23:20. Rzeszowianki nie zdołały odrobić strat. Błąd na zagrywce Jagodzińskiej, a po chwili blok na Skibie zakończyły tę partię wygraną Legionovii.

W tym momencie było już pewne, że Developres pierwszego w tym sezonie kompletu punktów nie wywalczy. Co więcej, rzeszowianki nie zdołały przedłużyć tego spotkania, choć prowadziły w pewnym momencie 17:9! Wtedy, w sobie tylko wiadomy sposób gospodynie przestały grać. Legionovia zdobyła sześć z rzędu punktów i wyraźnie złapała wiatr w żagle. W Developresie natomiast szwankowało przyjęcie. W dodatku rzeszowianki nie uniknęły błędów. Po jednym z nich zrobiło się 19:18 dla zespołu trenera Skroka.

Gospodyniom udało się odskoczyć. W końcówce skuteczna gra Jagodzińskiej i Śliwińskiej dała trzy punkty przewagi (23:20). Wówczas wydawało się, że Developres przedłuży to spotkanie. Nic z tego. Na zagrywce pojawiła się Smarzek, której jeden z dwóch asów dał remis po 23. Rzeszowianki nie wykorzystały też piłki setowej. Serwis popsuła bowiem Jagodzińska. Za chwilę w ataku skutecznie zagrała Paszek, a kolejna akcja zakończyła się dotknięciem siatki przez zawodniczki Developresu.