Ruch Chorzów. Waldemar Fornalik pod wrażeniem. "Pierwsza trójka"

KORESPONDENCJA Z CYPRU. Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów, docenił umiejętności i jakości gry Astry Giurgiu.
O co Ruch Chorzów wiosną? Podyskutuj na Facebooku >>

Sobotni mecz z Astrą Giurgiu (0:0) był trzecim sprawdzianem dyspozycji niebieskich podczas cypryjskiego zgrupowania. - Za mną już wiele zimowych zgrupowań na Cyprze i w Turcji. Gdybym ustalił ranking naszych sparingpartnerów to Astra znalazłaby się w pierwszej trójce. Rumuńskie drużyny ciągle się wzmacniają. W podstawowym składzie naszych rywali było ośmiu obcokrajowców. A to przecież też ma znaczenie - podkreślał Fornalik.

- W pierwszej połowie Rumuni postawili nam trudne warunki, ale jednak pod koniec tej części doszliśmy do kilku sytuacji, które powinny przynieść nam gola. Po przerwie - po kolejnych zmianach - poziom gry spadł. Jednak także wtedy rywal nie był nam w stanie poważnie zagrozić - relacjonował trener niebieskich.

Tej zimy Ruch jeszcze sparingu nie przegrał. - To, co teraz powiem, to truizm, ale taka seria zawsze buduje atmosferę i morale zespołu - podkreślał szkoleniowiec, który po raz kolejny dał szansę gry 15-letniemu Przemysławowi Bargielowi. - To było dla niego dobre przetarcie. Miał okazję się przekonać jak wygląda piłka na tym poziomie - mówił.

Na zakończeniu zgrupowania w Nikozji Ruch zagra kolejny mecz z Rumunami. Tym razem będzie to Dinamo Bukareszt. - To trzeci zespół rumuńskiej ekstraklasy, więc spodziewam się równie trudnego meczu. Chcemy zakończyć zgrupowanie dobrym spotkaniem - zaznaczył.