W pierwszym sprawdzianie lubelski Motor przegrał z Pogonią

Piłkarze III-ligowego Motoru rozegrali pierwszy tej zimy mecz kontrolny. Lublinianie zmierzyli się w Siedlcach z grającą o dwie klasy wyżej Pogonią. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0.

Pierwsza połowa była dość wyrówna, choć lekką przewagę mieli siedlczanie, ale to Motor stworzył pierwszą groźną sytuację pod bramką Pogoni, lecz Paweł Myśliwiecki nie zdołał jej wykorzystać. W 30. min. arbiter podyktował rzut karny. Skutecznym wykonawcą jedenastki był Adam Duda i gospodarze prowadzili 1:0.

W przerwie w obu zespołach doszło do wielu zmian, ale gra wyglądała podobnie. Mieli swoje okazje lublinianie, ale drużyna siedlecka też mogła podwyższyć rezultat, co jej się zresztą udało. W 77. minucie kapitalną bombą z dystansu popisał się Kamil Dmowski i ustalił wynik spotkania na 2:0. W zespole trenera Tomasza Złomańczuka nie zagrał jeszcze Julien Tadrowski, z którym w piątek Motor podpisał umowę.