Sport.pl

Zagłębie Sosnowiec testowało Chorwata i Słowaka. Jak ocenił ich Artur Derbin?

W sparingu rozegranym na bocznym boisku Stadionu Ludowego sosnowiczanie przegrali z Sandecją Nowy Sącz.
Jesteś kibicem z Zagłębia Dąbrowskiego? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Zagłębie sprawdzało dwóch środkowych obrońców. Jak zagrali 30-letni Słowak Iwan Pecha (ostatnio estońska Levadia Tallin) i 19-letni urodzony i wychowany w Niemczech Chorwat z włoskim obywatelstwem Ricardo Radina (jesienią w rumuńskim klubie Poli Timisoara)?

- Zawodnik o nazwisku Pecha zaprezentował się korzystnie, aczkolwiek popełnił jeden błąd i chciałbym zobaczyć to jeszcze na analizie wideo. Słowak zostanie z nami do środy i po meczu kontrolnym ze Stalą Mielec podejmiemy decyzję co do jego osoby. Drugi zawodnik, Chorwat, to młody chłopak i trzeba pytać dyrektora, jaką przyszłość z nim wiąże - mówił po meczu cytowany przez nieoficjalny serwis Zagłębia trener sosnowiczan Artur Derbin.

Warto dodać, że pierwszą bramkę dla gości zdobył Wojciech Trochim, który jesienią występował w GKS-ie Katowice. Ponadto w Sandecji zagrał wychowanek tego klubu Dawid Janczyk (ostatnio w Piaście Gliwice).

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Trochim (16.), 0:2 Ctvrtnicek (87.)

Zagłębie: (I połowa) Perdijić - Fonfara, Sołowiej, Pecha, Udovicić - Bajdur, Syguła (30. Matusiak), Dudek, Bartczak, Pribula - Arak; (II połowa) Fabisiak - Sierczyński, Sołowiej (60. Radina), Pecha, Ninković - Klama, Matusiak, Dudek (60. Syguła), Fidziukiewicz, Dikof - Paluchowski.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: