Australian Open. Andżelika Kerber trenująca w Puszczykowie pokonała w finale Serenę Williams!

Trenująca w podpoznańskim Puszczykowie Niemka polskiego pochodzenia Andżelika Kerber pokonała Amerykankę Serenę Williams 6:4, 3:6, 6:4 i została sensacyjną triumfatorką wielkoszlemowego tenisowego turnieju Australian Open.
Andżelika Kerber sensacyjnie pokonała faworyzowaną Amerykankę Serenę Williams, która w półfinale łatwo wyeliminowała Agnieszkę Radwańską (6:0, 6:4). W pierwszym secie Kerber wygrała 6:4, w drugim jednak Amerykanka wróciła do gry i doprowadziła do wyrównania w setach 1:1. O tytule miał więc rozstrzygnąć trzeci, decydujący set.

Już na początku decydującej partii Kerber przełamała Williams. Amerykanka nie zamierzała się jednak łatwo poddać. Przy prowadzeniu Kerber 5:2 zdołał odrobić jeszcze dwa gemy. Walka trwała do końca. W decydującej odsłonie Kerber prowadziła 40:0, ale Williams posłała asa, wygrała dwie długie wymiany i było 40:40. W rywalizacji na przewagi mocniejsze nerwy zachowała jednak Kerber.

To pierwszy wielkoszlemowy triumf tenisistki urodzonej w Bremie, ale mającej polskie korzenie. Andżelika Kerber płynnie posługuje się językiem polskim, a przed każdym ważnym startem trenuje w rodzinnym Puszczykowie (ćwiczyła tam także przed tegorocznym Australian Open). Tenisistka ma tam niemal całą rodzinę od strony mamy. Dziadek Janusz Rzeźnik wybudował jej w Puszczykowie centrum tenisowe i nazwał je od jej imienia Angie. To w barwach jej akademii występuje mistrzyni Polski juniorek Anastazja Soszyna.