Wisła Kraków wygrała z Botewem Płowdiw

Piłkarze Wisły nadal w Turcji szlifują formę na wiosnę. Drużyna Tadeusza Pawłowskiego wygrała mecz kontrolny z Botewem Płowdiw, szóstą drużyną bułgarskiej ekstraklasy.

Szansę dostało 18 wiślaków i od pierwszej do ostatniej minuty zagrali tylko Maciej Sadlok, Łukasz Burliga, Tomasz Cywka i Rafał Pietrzak. Co prawda krakowianie jako pierwsi stracili gola, ale potem było tylko lepiej. Tuż przed przerwą wyrównał Patryk Małecki i było to jego pierwsze trafienie po powrocie do Wisły. Zastąpił go Paweł Brożek, w drugiej połowie zdobył dwie bramki i... zszedł tuż przed końcem. Skończyło się 3:1.

Był to drugi sparing Wisły podczas zgrupowania w tureckim Belek. Wcześniej krakowianie zremisowali 2:2 z Ferencvarosi TC, liderem węgierskiej ekstraklasy. Przed powrotem pod Wawel sprawdzą się jeszcze w spotkaniu z Dynamem Mińsk, wicemistrzem Białorusi.

Wisła Kraków - Botew Płowdiw 3:1 (1:1)

Bramki: Małecki (43.), Brożek (77., 87.) - Nedelew (21.)

Wisła: Miśkiewicz (46. Buchalik) - Bartosz (46. Drzazga), Guzmics (46. Głowacki), Sadlok, Burliga - Małecki (70. Brożek; 89. Małecki), Uryga (46. Boguski), Pietrzak, Cywka, Bałaszow (70. Guerrier) - Ondraszek (58. Crivellaro).