Sport.pl

Transfery. Zagłębie Lubin wypożyczyło Filipa Starzyńskiego z belgijskiego Lokeren

Rozgrywający belgijskiego ekstraklasowicza KSC Lokeren Filip Starzyński będzie grał w Zagłębiu Lubin. Klub z Dolnego Śląska wypożyczył piłkarza na najbliższe pół roku.
- Filip Starzyński to bardzo dobry zawodnik, wierzymy, że z powodzeniem pokieruje grą Zagłębia. Drużyna potrzebowała piłkarza o jego walorach, tym bardziej, że kontuzjowany jest Jan Vlasko. Filip to dwudziestoczteroletni pomocnik, doświadczony na boiskach ekstraklasy, pozostający w kręgu zainteresowań trenera reprezentacji Polski - tłumaczy prezes Zagłębia Tomasz Dębicki.

24-letni pomocnik dotychczasową karierę spędził głównie w Ruchu Chorzów. W barwach tego klubu zaliczył 101 spotkań na poziomie polskiej ekstraklasy, w których zdobył 21 bramek. Na swoim koncie ma jeden występ w reprezentacji Polski. Zadebiutował 7 września 2014 roku w meczu z Gibraltarem w ramach eliminacji do Euro 2016.

Ostatnio był zawodnikiem belgijskiego Lokeren. Zagrał łącznie w 10 spotkaniach, zdobył jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. W ostatnich tygodniach był głównie rezerwowym.

W umowie Zagłębia z belgijskim klubem nie uwzględniono warunków wykupienia piłkarza po okresie wypożyczenia.

Więcej o: