Sport.pl

Ruch Chorzów. Krzysztof Warzycha odwiedzi niebieskich podczas pierwszego treningu w Nikozji

KORESPONDENCJA Z CYPRU. Piłkarze Ruchu Chorzów dotarli nad ranem do swojej cypryjskiej bazy treningowej, gdzie zespół spędzi najbliższe dziesięć dni.


Wyprawa na Cypr zaczęła się o godzinie 16. w niedzielę przed budynkiem klubowym przy ulicy Cichej, a potem przez Warszawę i Larnakę zakończyła o godzinie 3. nad ranem w poniedziałek w kompleksie sportowym Allegra Sport, który przez najbliższe dni będzie bazą niebieskich. Ekipa liczy sobie 36 nazwisk. 26 miejsc w samolocie zajęli piłkarze, a resztę członkowie sztabu trenerskiego oraz pracownicy klubu.

W poniedziałek zespół ma w planach jeden - popołudniowy trening. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15. miejscowego czasu. Zespół ma oglądać zza linii bocznej boiska Krzysztof Warzycha, który już zapowiedział, że odwiedzi piłkarzy z Chorzowa.

Waldemar Fornalik, trener drużyny, Ryszard Kołodziejczyk, szkoleniowiec bramkarzy, czy Mirosław Mosór, dyrektor klubu - zdobywali razem z Warzychą mistrzostwo Polski. Znakomity napastnik - ikona klubu z Cichej oraz Panathinaikosu Ateny - jest dziś drugim trenerem Omonii Nikozja.

We wtorek niebieskich czeka pierwszy mecz na cypryjskiej ziemi - sparing z litewskim Atlantasem Kłajpeda.

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: