Wybierz najpopularniejszego sportowca Częstochowy i regionu [GŁOSUJ]

Rozpoczynamy głosowanie, w którym czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybiorą zwycięzcę plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Częstochowy i regionu w 2015 roku. Na głosy czekamy do niedzieli 31 stycznia do godziny 12.

Kolejną edycję plebiscytu rozpoczęliśmy w ostatnich dniach grudnia 2015 roku. Przez blisko miesiąc kompletowaliśmy listy sportowców, trenerów i działaczy. Plebiscytowa kapituła wybrała już dziesiątkę nominowanych sportowców. Waszym zadaniem będzie teraz wyłonienie z tej grupy laureatów. Głosowanie potrwa do niedzieli 31 stycznia, wyniki zaprezentujemy w piątek 5 lutego podczas uroczystej gali w częstochowskim ratuszu. Przedstawimy wówczas wybranych przez Was najpopularniejszych sportowców oraz najlepszych trenerów i działaczy. Wręczymy wyróżnienia nadziei oraz ambasadorowi częstochowskiego sportu, a także sportowcom weteranom.

Organizatorami plebiscytu są: "Gazeta Wyborcza", Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, TV Orion. Patronat: Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Wybierz najpopularniejszego sportowca Częstochowy i regionu
Kacper Adam (triathlon, Olimpius Częstochowa). W ostatniej edycji plebiscytu zajął drugie miejsce. W 2015 roku nie miał sobie równych w Mistrzostwach Polski na dystansie 1/2 Ironman, które odbyły się w Sierakowie. Odnosił także sukcesy w innych zawodach.
3%
379 głosów
Ewa Bugdoł (triathlon, WLKS Kmicic Częstochowa). Z powodu kontuzji Ewy Bugdoł zabrakło na podium MŚ na dystansie długim, ale w drugiej części sezonu wygrała m.in. zawody Pucharu Świata i zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski.
3%
308 głosów
Łukasz Grela (podnoszenie ciężarów, AZS AJD Częstochowa). Utytułowany już sztangista w 2015 roku wywalczył w Tbilisi brązowy medal ME w kategorii do 94 kg w konkursie rwania. Zajął też 3. miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski (94 kg, rwanie).
3%
316 głosów
Martyna Klekot (kolarstwo, Unipol Częstochowa). Najlepsza zawodniczka Pucharu Polski w wyścigach szosowych. W 2015 roku wywalczyła też brązowy medal mistrzostw Polski w przełajach i zajęła 6. miejsce w MP w jeździe indywidualnej na czas.
4%
405 głosów
Olga Wasiuk (kolarstwo, Błękitni Paula-Trans Koziegłowy). W kolarskich przełajach kobiet nie miała sobie równych. Na mistrzostwach Polski zdobyła złoto, była też najlepszą zawodniczką Pucharu Polski Challange'u PZKol. Wystartowała w PŚ i na ME.
10%
1156 głosów
Juliusz Sawka (pływanie, niezrzeszony). Uczeń Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie. Wywalczył sześć medali podczas Mistrzostwa Świata w Pływaniu Niesłyszących, które odbyły San Antonio w Teksasie.
6%
648 głosów
Marcin Skalik (sporty samolotowe, Aeroklub Częstochowski). Rok 2015 zakończył z dwoma medalami Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym (srebrnym indywidualnie i złotym w drużynie) oraz wicemistrzowskim tytułem w Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.
33%
3796 głosów
Marcin Szymański (speedrower, Lwy Unimot Częstochowa). Lider Lwów Unimot Częstochowa. Indywidualny Mistrz Polski, wygrał również Indywidualny Puchar Polski i wywalczył srebrne medale w Drużynowym PP i MP. Sięgnął też po trzy medale MŚ.
5%
507 głosów
Rafał Szymura (siatkówka, AZS Częstochowa). Debiutując w PlusLidze, 20-letni reprezentant Polski juniorów zebrał wiele pochlebnych recenzji. Grając z kontuzją kolana wykazał się również wyjątkowym hartem ducha.
4%
401 głosów
Dawid Woch (Exact Systems Norwid Częstochowa). Jeden z liderów reprezentacji Polski kadetów, która w sierpniu 2015 roku wywalczyła w Argentynie mistrzostwo świata, a potem w Turcji sięgnęła po mistrzostwo Europy.