Sport.pl

Ruch Chorzów. Kamil Grabara podpisał kontrakt z FC Liverpool!

Transfer Kamila Grabary, bramkarza Ruchu Chorzów, do angielskiego FC Liverpool został sfinalizowany. 17-letni golkiper związał się z ?The Reds? trzyletnim kontraktem.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Czołowe kluby angielskie zainteresowały się utalentowanym bramkarzem Ruchu jesienią ubiegłego roku. Oprócz Liverpoolu, Grabarę chciały mieć u siebie także Manchester City czy Manchester United. Ostatecznie Ruch oraz sam zawodnik doszli do porozumienia z "The Reds", jednym z najbardziej utytułowanych angielskich klubów. Liverpool ma na swoim koncie m.in. 18 tytułów mistrzowskich, siedem krajowych pucharów czy pięć Pucharów Europy.

17-letni Grabara to jeden z największych talentów Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Urodził się 8 stycznia 1999 r. w Rudzie Śląskiej. Na Cichą trafił ponad trzy lata temu. Szybko okazało się, że zdecydowanie przerasta swoją kategorię wiekową. Już w sezonie 2013/2014 trenował z drużyną Centralnej Ligi Juniorów (wówczas rocznik 1995), a od kolejnego pracował już z pierwszym zespołem. Podpisał wtedy swój pierwszy profesjonalny kontrakt wiążący go z Ruchem do połowy 2018 roku. Jesienią minionego roku zadebiutował w seniorskim futbolu w meczu rezerw niebieskich.

Grabara jest także filarem reprezentacji Polski rocznika 1999. Do kadry trafił dwa lata temu. Z orłem na piersi zanotował dotychczas 10 występów w oficjalnych meczach międzypaństwowych.

- To wielki talent. Gdybym jesienią miał problemy z bramkarzami, to kto wie, czy nie dostałby szansy debiutu w lidze. Trenował z nami i mimo młodego wieku zachowywał się bardzo dojrzale, pewnie. To świadczy o tym, że ma świetne predyspozycje, by zrobić karierę w wielkiej piłce - ocenia Waldemar Fornalik, trener Ruchu.

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: