Sport.pl

Karol Świderski podpisał nowy kontrakt z Jagiellonią

Karol Świderski podpisał nowy kontrakt z Jagiellonią. Niedawno Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa, wspomniał, że jego klub interesuje się tym zawodnikiem
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

18-letni piłkarz do Jagiellonii trafił w czerwcu 2014 roku. Na początku grał w zasadzie tylko w III-ligowych rezerwach. Następnie dostawał już coraz więcej szans od Michała Probierza. Jesienią obecnego sezonu Świderski rozegrał 18 spotkań w ekstraklasie (dwa gole), cztery w kwalifikacjach Ligi Europy (dwa gole) i jedno w Pucharze Polski (jedna bramka). Młody zawodnik mogący grać na skrzydle, jak też w ataku, uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" trener Adam Nawałka już wcześniej chciał nawet powołać młodego gracza Jagiellonii na zgrupowanie reprezentacji. Ostatnio też w audycji "TOK gra Legia" prezes Legii Warszawa wspomniał, że jego klub interesuje się Karolem Świderskim.

Jeszcze do czwartku Świderski miał kontrakt z Jagiellonia ważny do końca czerwca 2015 roku. To już jest nieaktualne. Młody zawodnik złożył podpis pod nową umową, która ma obowiązywać do końca 2019 roku.

- Bardzo cieszę się z podpisania nowego kontraktu. Dziękuję wszystkim osobom związanym z Jagiellonią Białystok za zaufanie, którym mnie obdarzono. Teraz czas na ciężką pracę, by wiosną piąć się w górę tabeli - mówi Świderski na łamach www.jagiellonia.pl.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.plWięcej o: