Sport.pl

Sportowiec 2015. Troje lekkoatletów wśród nominowanych

Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki, Martyna Dąbrowska - ci lekkoatleci są wśród nominowanych do tytułu najlepszego sportowca 2015 roku w województwie podlaskim w XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kto w minionym roku był najlepszy okaże się 30 stycznia podczas gali połączonej z balem sportu. Wówczas też zostaną ogłoszone wyniki w pozostałych kategoriach XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Poznamy wtedy najlepszego trenera, nadzieję olimpijską, najlepszego zawodnika w grach zespołowych, najlepszego trener w grach zespołowych, najlepszego zawodnika niepełnosprawnego.

W gronie nominowanych do tytułu najlepszego sportowca 2015 roku jest m.in. trójka lekkoatletów.

Martyna Dąbrowska z UKS Bojary Białystok w ubiegłym roku osiągnęła kilka wartościowych wyników. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Tallinie wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4 x 400 metrów. Srebrny krążek zdobyła również w biegu na 200 metrów podczas halowych mistrzostw Polski. Na drugim miejscu uplasowała się też w biegu sztafetowym 4 x 100 metrów w mistrzostwach kraju na otwartym stadionie. Z kolei w młodzieżowych mistrzostwach Polski wywalczyła dwa złote medale (200 metrów i 4 x 100 metrów) oraz jeden brązowy (400 metrów).

Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok to z kolei najlepsza skoczkini wzwyż w Polsce i jedna z najlepszych na świecie. W 2015 roku na mistrzostwach świata w Pekinie zajęła czwarte miejsce. Z kolei podczas halowych mistrzostw Europy wywalczyła brązowy medal. W 2015 roku po raz kolejny ustanowiła rekord Polski. Na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu pokonała poprzeczkę zawieszona na wysokości 202 cm. Lićwinko jest też mistrzynią kraju na otwartym stadionie.

Wojciech Nowicki w 2015 roku sprawił jedną z największych niespodzianek podczas mistrzostw świata. Zawodnik Podlasia Białystok wywalczył w Pekinie brązowy medal w konkursie rzutu młotem. Miejsce na podium zapewnił sobie ostatnim rzutem. Posłał wówczas młot na odległość 78,55 m. Co ważne dla Nowickiego był to debiut na dużej seniorskiej imprezie międzynarodowej. Ponadto w 2015 roku Nowicki został też wicemistrzem Polski. Lepszy od niego był jedynie Paweł Fajdek.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: