Stal Mielec pokonała w sparingu Górnika Łęczna. Grali testowani zawodnicy

W pierwszym w tym roku meczu kontrolnym zespół Stali Mielec pokonał ekstraklasowego Górnika Łęczna 2:1. W barwach Stali zagrało trzech testowanych zawodników.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zwycięstwo Stali Mielec w sparingu z Górnikiem Łęczna zapewnili Andreja Prokić i Bartosz Nowak. Pierwszy z nich już w 2. minucie trafił do siatki rywali. Nowak z kolei na listę strzelców wpisał się siedem minut przed przerwą. W międzyczasie Tomasza Liberę pokonał Jakub Świerczok. Drużyna z Łęcznej w ostatniej minucie meczu mogła doprowadzić do remisu, ale bramkarza Stali z rzutu karnego nie zdołał pokonać Tomasz Nowak.

W meczu z Górnikiem trenera Stali Janusz Białek przyglądał się grze trzech zawodników. Od pierwszej minuty zagrali 22 letni obrońca, Julien Tadrowski (ostatnio Widzew Łódź) oraz 20-letni pomocnik Przemysław Lech (Wisła Płock). W końcówce spotkania na boisku pojawił się natomiast 24-letni pomocnik Piotr Gilar, w przeszłości zawodnik m.in. Stali Stalowa Wola, a ostatnio Olimpii Pysznica.

Bramki: Prokić (2.), Nowak (38.) - Świerczok (12.)

Górnik: Rodić - Bielak, Szmatiuk, Bednarek, Leandro, Sasin, T. Nowak, Pruchnik, Poźniak (66. Nikitović), Piesio, Świerczok.

Stal: Libera - Sulewski, Zalepa Ż, Bierzało CZ, Tadrowski (62. Żegleń), Prejs (80. Herda), Lech, Marciniec (65. Rokita), B. Nowak, Cholewiak, Prokić (85. Gilar).