Sport.pl

Pierwszy dzień testów za Pogonią. W sobotę sparing i "debiut" Gyurcso [ZDJĘCIA]

W czwartek zawodnicy Pogoni Szczecin rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.
W czwartek piłkarze i sztab szkoleniowy po raz pierwszy w tym roku spotkali się klubie. Humory dopisywały, a powitanie odbyło się w miłej atmosferze. W szatni zameldował się między innymi najnowszy nabytek Pogoni Szczecin - Adam Gyurcso, a także wracający z wypożyczenia Dawid Kort. Poza zawodnikami, o których absencji wiadomo było już wcześniej (samolot Japończyków, święta Dwaliszwilego) na badaniach zabrakło jeszcze Patryka Małeckiego. Skrzydłowy najprawdopodobniej rozwiąże swój kontrakt i odejdzie z klubu.

Po przywitaniu zawodnicy w grupach pojechali na stadion lekkoatletyczny przy ulicy Litewskiej gdzie odbyły się testy szybkościowe, w których jak nie trudno się domyślić brylował Miłosz Przybecki, ale swoje atuty pokazał również Gyurcso. Jutro, tj. piątek granatowo-bordowi pojawią się na boisku ze sztuczną murawą przy Witkiewicza, ale nie będą trenować z piłkami.

- Wprowadzimy już elementy rozciągania, strechingu. Same testy też nie będą lekkie, bo na przykład piątkowe badania będą obciążały układ wydolnościowy - mówi nowy trener od przygotowania fizycznego, Piotr Jankowicz. - Będzie to pierwsze nasze "przepalenie". Zawodnicy mieli rozpiski indywidualne na urlopach, by być już przygotowanymi do tego wysiłku. Nie wchodzą więc w treningi z marszu.

W sobotę Portowcy rozegrają natomiast pierwszy sparing. Na boisku przy ul. Pomarańczowej zmierzą się z Arkonią Szczecin.

- Zagrają wszyscy poza Rafałem Murawskim, Wladimirem Dwaliszwilim i zawodnikami, którzy wracają po kontuzjach, czyli m.in. Łukaszem Zwolińskim, Hubertem Matynią. Mogę zaprosić kibiców i zapewnić, że cała reszta, łącznie z Ádámem Gyurcsó, zagra. Wystawimy dwie różne jedenastki. Traktujemy ten mecz jako wstęp, pierwszy trening. Cudów nie oczekujemy, bo wcześniej nie dotkniemy nawet piłki - zapowiada trener Czesław Michniewicz.

W niedzielę zawodnicy Pogoni dostaną wolne, a w poniedziałek wyjadą na pierwszy obóz na nadmorskiej Pogorzelicy. Kadra na zgrupowanie będzie najprawdopodobniej liczyć ponad 30 nazwisk.

Lista zawodników, którzy wzięli udział w testach:

Bramkarz: Dawid Kudła, Jakub Słowik, Bartosz Piotrowski, Adrian Henger.

Obrońcy: Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Ricardo Nunes, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Sebastian Murawski, Błażej Chouwer, Michał Stańczyk.

Pomocnicy: Adam Frączczak, Karol Danielak, Mateusz Matras, Michał Walski, Miłosz Przybecki, Jakub Piotrowski, Dawid Kort, Ádám Gyurcsó, Rafał Maćkowski, Konrad Bartoszewicz.

Napastnicy: Marcin Listkowski, Adam Nagórski (testowany), Patryk Paczuk.

Nieobecni: Rafał Murawski (wolne), Patryk Małecki (wolne), Takafumi Akahoshi (powrót z Japonii), Takuya Murayama (powrót z Japonii), Wladimer Dwaliszwili (święta), Łukasz Zwoliński (rehabilitacja), Robert Obst (rehabilitacja), Huberta Matynia (rehabilitacja).

Więcej o: