Sport.pl

Ruch Chorzów. Kamil Grabara już po testach medycznych w Liverpoolu

Angielskie media informują, że Kamil Grabara przeszedł w środę testy medyczne w Liverpoolu.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Liverpool wygrał rywalizację o utalentowanego bramkarza Ruchu Chorzów z Manchesterem City i Manchesterem United, które również starały się o młodzieżowego reprezentanta Polski.

"The Guardian" informuje, że 17-latek z Rudy Śląskiej jest już po testach medycznych. Przypominamy, że warunki transferu zostały już ustalone i zaakceptowane.

Grabara, to jeden z największych talentów Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Grabara urodził się 8 stycznia 1999 r. w Rudzie Śląskiej. Na Cichą trafił ponad trzy lata temu. Wcześniej występował w Wawelu Wirek i Stadionie Śląskim Chorzów.

Szybko okazało się, że zdecydowanie przerasta swoją kategorię wiekową. Już w sezonie 2013/2014 trenował z drużyną Centralnej Ligi Juniorów (wówczas rocznik 1995), a od kolejnego pracował już z pierwszym zespołem i podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt wiążący go z Ruchem do połowy 2018 roku. W listopadzie 2015 zadebiutował w seniorskim futbolu w meczu rezerw niebieskich.

Nieprzeciętny talent Grabary dostrzegł również selekcjoner reprezentacji Polski rocznika 1999, Bartłomiej Zalewski. Do kadry narodowej zawodnik trafił dwa lata temu. Szybko stał się filarem reprezentacji. Potwierdził to w październikowym turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U'17, kiedy bronił we wszystkich meczach Polaków. Z orłem na piersi zanotował dotychczas 10 występów w oficjalnych meczach międzypaństwowych.

Ruch na pewno zarobi na swoim piłkarzu ponad milion euro, co czyni ten transfer rekordowym w historii klubu. Zawodnik płynnie mówi po angielsku, więc z jego aklimatyzacją w nowym klubie też nie powinno być większego problemu.Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: