Sport.pl

Tor-Tor znów areną Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup

W dniach 6-10 stycznia br. na toruńskim lodowisku TOR-TOR wystąpi ponad 300 zawodniczek i zawodników z 34 krajów na XV międzynarodowych zawodach
w łyżwiarstwie figurowym dzieci, juniorów i seniorów "Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016". Zwieńczeniem czterodniowych występów będzie uroczysta Gala Łyżwiarstwa Figurowego zaplanowana na sobotę 9 stycznia, która rozpocznie się o godz. 17.00.

W dniach od 6 do 10 stycznia 2016 na toruńskim lodowisku przy ul. Bema po raz piętnasty odbędą się międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym dzieci, juniorów i seniorów. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem startujących i sympatyków łyżwiarstwa figurowego. Do tej edycji zakwalifikowano ponad 300 łyżwiarzy z 34 krajów całego świata. Będziemy także gościć łyżwiarzy spoza Europy: Australii, Japonii, Izraela, Kazachstanu, TaiPei, Azerbejdżanu. Trzydziestu czterech uczestników toruńskiej imprezy weźmie udział w styczniowych Mistrzostwach Europy Seniorów w Bratysławie, a 42 w marcowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Bostonie.

Gwiazdami turnieju będą Vera Bazarova, w parach sportowych, brązowa medalistka ME w sezonie 2013/2014 oraz 6. na Olimpiadzie w Soczi oraz Mae-Berenice Meite z Francji -

5. miejsce w ME, 10. zawodniczka Olimpiady w Soczi i MŚ. W kategorii seniorek wystartuje 6 zawodniczek z pierwszej dwudziestki ostatnich ME.

W zawodach weźmie udział 20 reprezentantów toruńskiego MKS Axel, m.in. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, Aleksandra Rudolf i Agnieszka Rejment, medaliści grudniowych Mistrzostw Polski.

Łyżwiarze będą rywalizować w następujących kategoriach: Senior, Junior, Junior Młodszy (Novice) oraz w niedzielę dwie kategorie do lat 11.

Występy będą oceniać doświadczeni sędziowie z 14 krajów, którzy brali udział w wielu ważnych imprezach, m.in. Olimpiadach, MŚ i ME. Oprócz nagród zawodnicy będą walczyć o punkty kwalifikacyjne do wszystkich najważniejszych zawodów w sezonie: MŚ i ME Seniorów oraz MŚ Juniorów. Turniej "Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016" jest największą imprezą w tej dyscyplinie w Polsce. Z satysfakcją należy dodać, że toruńskie zmagania zostały wysoko ocenione przez ISU, czego efektem jest umieszczenie go po raz kolejny na liście rekomendowanych zawodów na świecie w sezonie 2015/2016.

Zaplanowanym na 6-10 stycznia br. zawodom i Gali łyżwiarstwa figurowego "Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016" będzie towarzyszył konkurs plastyczny "Magia zaklęta w lodzie ".

Przy okazji turnieju "Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016" organizatorzy pragną ponownie zachęcić dzieci w wieku od 3-12 lat do przygotowania prac plastycznych pt. "Magia zaklęta w lodzie". Prace powinny być wykonane w technice pasteli, akwareli bądź kolażu, a dopuszczalne formaty to A4-najmniejszy format, A3-największy format. Prace do konkursu należy przynieść ze sobą na lodowisko TOR-TOR w dniu Gali łyżwiarskiej 9 stycznia 2016 r. (Toruń, ul. Bema 23/29) od godziny 16.00. Należy je podpisać imieniem i nazwiskiem uczestnika i podać oraz numer telefonu kontaktowego. Każdy uczestnik w dniu Gali otrzyma za zgłoszoną pracę drobny upominek, a 12 laureatów cenne nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.axeltorun.pl oraz w mediach wraz z galerią prac zwycięskich do 3 lutego 2016 roku. Natomiast uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest na 14 lutego 2016 r. (niedziela) o godzinie 12:00 na lodowisku MENTOR S.A. przy ulicy Szosa Chełmińska 177-181.

Zwycięskie prace pojawią się również na kartach limitowanej edycji kalendarza planszowego na rok 2017 r. Po raz pierwszy organizowany jest konkurs dla szkół, którego celem jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Dla trzech szkół, które w grupach zorganizowanych pod opieką nauczyciela, najliczniej odwiedzą zawody 7 i 8 stycznia, przygotowane są vouchery na bezpłatne wynajęcie lodowiska Mentor dla grupy 60 osób w terminie do kwietnia br. (za I miejsce - 3 godziny, II miejsce - 2 godziny, III miejsce - 1 godzina). Natomiast każdy opiekun grupy otrzyma kubek termiczny.Wstęp zarówno na zawody turnieju oraz na Galę jest bezpłatny.

Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016 - informacje organizacyjne:

Miejsce zawodów: lodowisko TOR-TOR przy ul. Bema w Toruniu

Termin zawodów 6-10.01.2015 roku codziennie od 10.00 do 20.00

Termin Gali Łyżwiarskiej: sobota 9 stycznia 2016 roku od godz. 17.00Patroni i współorganizatorzy:

Minister Sportu i Turystyki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Prezydent Miasta Torunia

Polski Związek Łyżwiarstwa FigurowegoSponsorzy:

PGNiG Obrót Detaliczny

Mentor

Fundacja Lotto Milion Marzeń

Ergo Hestia

CPP Toruń-Pacific