Planowe zwycięstwo Pogoni Baltica Szczecin na otwarcie rundy wiosennej

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pokonały na wyjeździe beniaminka Superligi - UKS PCM Kościerzyna 29:23.
Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej, w którym szczecinianki były zdecydowanym faworytem. Początek meczu był jednak zaskakująco wyrównany. Walczące o utrzymanie gospodynie dzielnie dotrzymywały kroku drużynie Adriana Struzika i nie odpuściły nawet w momencie, gdy Pogoń prowadziła 7:4. Ciasna i wychłodzona hala sprawiła, że Baltica długo nie mogła odpalić, ale przyjezdnym w końcu udało się udokumentować swoją wyższość. Przy stanie 8:8, zespół ze Szczecina zanotował znakomitą passę kolejnych pięciu trafień z rzędu, a na przerwę schodził prowadząc 16:12.

Wydawało się, że UKS nie nawiąże już walki, ale w drugiej połowie znowu rzucił się do odrabiania strat i doszedł Pogoń na jedną bramkę (18:17). Szczecinianki po raz kolejny w porę się jednak ocknęły i kilka szybkich trafień załatwiło sprawę. Zespół Struzika wygrał całe spotkanie 29:23 i przynajmniej do środy jest liderem tabeli. W meczu na szczycie zmierzą się bowiem mające tyle samo punktów co Pogoń, Selgros Lublin ze Startem Elbląg.

UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin 23:29 (12:16)

Pogoń: Płaczek - Jaszczuk 6, Gadzina 6, Głowińska 5, Sabała 3, Zawistowska 3, Szczecina 2, Koprowska 2, Masna 1, Noga 1, Królikowska.