Sport.pl

Ranking najlepszych sędziów w Europie. Szymon Marciniak na 6. miejscu

Wyniki głosowania zaprezentował serwis footballrefeering.blogspot.com. Pod uwagę były brane osiągnięcia w 2015 roku, szczególnie w rozgrywkach prowadzonych przez UEFA.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął Cüneyt Çakir z Turcji, drugie Włoch Nicola Rizzoli, a trzecie - Felix Brych z Niemiec. Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowali się Anglicy Martin Atkinson i Mark Clattenburg. Nasz Szymon Marciniak znalazł się na wysokiej, szóstej pozycji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku oprócz meczów w europejskich pucharach, prowadził trzy mecze podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21, w tym dwa najważniejsze otwarcia i finał!

W zestawieniu znalazł się też inny Polak, Paweł Raczkowski, który jest sędzią bramkowym nr 1 w zespole Szymona Marciniaka. Zajął 26. miejsce.

Turek Cüneyt Çakir wygrał klasyfikację najlepszych zespołów sędziowskich w Europie - głosowanie organizuje serwis footballrefeering.blogspot.com - już po raz drugi. Wcześniej triumfował w 2012 roku. Rok i dwa lata temu najlepszy był Holender Björn Kuipers.

Więcej o: