Sport.pl

Wzmocniona Comarch Cracovia wraca na ligowy lód

Po zdobyciu Pucharu Polski hokeiści Comarch Cracovii wracają do gry w Polskiej Hokej Lidze. W niedzielę o godz. 18.30 we własnej hali podejmą Ciarko PBS Bank Sanok.
Facebook? » | A może Twitter? »


Cracovia zakończyła rok 2015 wygrywając w finale Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Rudolfa Rohaczka chce równie udanie rozpocząć nowe 12 miesięcy. By tak się stało, powinna pokonać ekipę z Sanoka.

Tej ostatnio wiedzie się całkiem nieźle. W poprzednich dwóch meczach Ciarko pokonało TatrySki Podhale Nowy Targ oraz - po rzutach karnych - GKS Tychy i zajmuje piąte miejsce w tabeli PHL. W dodatku w ostatnich dniach do drużyny z Sanoka dołączyło trzech obcokrajowców: Steven Tarasuk, Bryan Cameron i Jared Brown.

Faworytem spotkania pozostaje jednak Cracovia, która z 79 punktami na koncie jest liderem ligi. Drużyna spod Wawelu również przystąpi do drugiej części sezonu wzmocniona. Kontrakt z klubem podpisał 30-letni Artjom Bożko. Białoruski napastnik ostatnio grał w Nemanie Grodno, czyli zwycięzcy ubiegłorocznego Pucharu Kontynentalnego. Do Cracovii dołączył również jego rodak Paweł Kucewicz. 32-letni napastnik o polskich korzeniach także grał ostatnio w zespole z Grodna.

Występ obu nowych zawodników już w niedzielnym meczu jest jednak mało prawdopodobny.

Więcej o: