Sport.pl

Lech Poznań. Piotr Reiss opowiada m.in. o tym, jak po zwycięskim finale cała drużyna szukała Pucharu Polski

- Budzimy się rano a tu okazuje się, że nie ma pucharu! Zrobiło się lekkie zamieszanie, prezes zaczął już wydzwaniać po zawodnikach i pytać, który ma puchar - opowiada Piotr Reiss na łamach portalu weszlo.com o kulisach fety po finale Pucharu Polski z 2004 roku.
Piotr Reiss przez lata zapracował na miano legendy Lecha Poznań. W barwach "Kolejorz" rozegrał grubo ponad trzysta meczów i strzelił ponad sto bramek, dwukrotnie sięgał po Puchar Polski, raz po Superpuchar kraju, a w sezonie 2006/07 został królem strzelców ekstraklasy. W rozmowie z portalem weszlo.com opowiada o swoich najlepszych wspomnieniach z czasów gry w Lechu i nie tylko.

- Pamiętam jak po zdobyciu Pucharu Polski na Legii wróciliśmy do Poznania i świętowaliśmy sukces. Impreza, na której nikt się wtedy nie oszczędzał, i na której puchar ciągle nam towarzyszył. Budzimy się rano a tu okazuje się, że. nie ma pucharu! Zrobiło się lekkie zamieszanie, prezes zaczął już wydzwaniać po zawodnikach i pytać, który ma puchar. Okazało się, że najprzytomniejszy z nas wszystkich okazał się trener Michniewicz, który. zaniósł go do domu - wspomina Reiss fetę po zdobyciu przez Lecha Pucharu Polski w 2004 roku po wygranym dwumeczu z Legią Warszawa.

- Najgorzej pracowało mi się z trenerem Zbigniewem Franiakiem. To był mój trzeci-czwarty sezon w Lechu i wręcz nosiłem się z zamiarem opuszczenia Poznania. Z perspektywy czasu cieszę się, że wytrzymałem ciśnienie i przetrwałem trenera Franiaka. Nie mieliśmy ze sobą zbyt dobrego kontaktu. Ja nie miałem pretensji, że na mnie nie stawia, ale trener powinien dbać o wszystkich swoich zawodników. A on odstawił mnie na tak boczny tor, że nawet nie chciał ze mną rozmawiać - odpowiada Reiss na pytanie o najgorszego trenera, z którym pracował podczas swojej kariery.

Cała rozmowa z Piotrem Reissem -TUTAJ .

Więcej o:
Skomentuj:
Lech Poznań. Piotr Reiss opowiada m.in. o tym, jak po zwycięskim finale cała drużyna szukała Pucharu Polski
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX