Sport.pl

Zmiana na stanowisku trenera Pogoni Handball. Antoni Parecki za Rafała Białego

Po słabej rundzie jesiennej w Pogoni Handball Szczecin nastąpiły zmiany. Z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Rafał Biały.
8 lat trwała trenerska przygoda duetu Rafał Biały - Sławomir Fogtman. Od 1 stycznia zastąpi ich Antoni Parecki. Szczecińscy szkoleniowcy prowadzili zespół od samego początku jego istnienia i awansowali z 2. ligi do ekstraklasy. Ich największym sukcesem było zdecydowanie 4. miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi, a także awans do europejskich pucharów po 23 latach przerwy.

O nowym szkoleniowcu było natomiast głośno w połowie grudnia, kiedy szczypiornistki reprezentacji Polski zajęły 4. miejsce na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Danii. Antoni Parecki pełni rolę drugiego trenera i asystenta Kima Rasmussena. Wcześniej prowadził kobiecy zespół Startu Elbląg, a przez prawie 20 lat pracował również w Danii.

Biały zostaje w klubie i będzie pomagał swojemu bratu Pawłowi, który jest prezesem. Decyzja o zmianie podjęta została wspólnie, ponieważ obydwaj stwierdzili, że drużynie potrzebny jest nowy impuls. Parecki to trener, który ma spore doświadczenie, jest na fali i chce osiągać kolejne sukcesy.

Pierwszą rundę Pogoń zakończyła dopiero na dziewiątym miejscu, dlatego wydaje się, że głównym celem Pareckiego będzie jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania i zbudowanie podstaw już pod następne rozgrywki.

PGNiG Superliga rozgrywki wznowi dopiero 6 lutego, po Mistrzostwach Europy w Polsce. Pogoń na własnym parkiecie podejmie czwarty w tabeli MMTS Kwidzyn.