Sport.pl

Lech Poznań zarobił na starcie w pucharach 3 mln 950 tys. euro. To się zatem opłaca

PRZEGLĄD PRASY. Olśniewających wyników w Europie polskich drużyn nie było, ale jest za to całkiem przyzwoita kasa, która co jakiś czas zasila klubowe konto - pisze ?Przegląd Sportowy?. Lech Poznań zarobił na starcie w pucharach najwięcej
"Na początku stycznia Lech i Legia znowu podreperują nieco budżet, bo mistrz Polski dostanie 490 tys. euro. a Legia 730 tys. euro za start w tegorocznej edycji europejskich pucharów. Wystarczyło awansować do fazy grupowej Ligi Europy, by przenieść się w zupełnie inną finansową rzeczywistość. Niby nie są to gigantyczne kwoty, ale na pewno wystarczyłyby, aby w zimowym okienku zatrudnić przynajmniej jednego solidnego piłkarza." - czytamy

Lech Poznań w tym sezonie zarobił łącznie 3 mln 950 tys. euro. Sam awans do fazy grupowej Ligi Europy wyceniony był na 2,4 ml euro, ale to malutka suma w porównaniu z tym, ile można było dostać za awans do Ligi Mistrzów - 12 mln euro.

Natomiast te kwoty, które lada chwila trafią do Lecha (490 tys. euro ) i Legii (730 tys. euro), to zapłata za prawa marketingowe. Przy okazji meczów w europejskich pucharach kluby oddają europejskiej federacji powierzchnię reklamową wokół boisk, zostawiając sobie np. prawa do eksponowania reklam swoich klientów na strojach zawodników (choć też w zakreślonych granicach). W zamian za to kluby dostają finansową rekompensatę. Im wyżej klasyfikowany klub w rankingu, tym większa suma, dlatego więcej pieniędzy z tej puli dostanie Legia, choć to Lech jest mistrzem Polski.

więcej tutaj

Zdjęcie Adidas Rękawice bramkarskie Predator Training IC S90272 Zdjęcie Hasbro Monopoly Lech Poznań Fc 024983 Zdjęcie Puma Lech Poznań Saszetka sportowa (066395-01)
Adidas Rękawice bramkarskie... Hasbro Monopoly Lech Poznań... Puma Lech Poznań Saszetka s...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: