Sport.pl

Pogoń Szczecin chce mieć swojego Romana Gergela

Już tylko godziny dzielą nas od otwarcia okienka transferowego. Kibice Pogoni Szczecin liczą, że będzie ono emocjonujące i obfitujące w znaczące wzmocnienia.
Fanów Dumy Pomorza już zdołało rozgrzać pierwsze nazwisko łączone ze szczecińskim klubem. Kurier Szczeciński ogłosił bowiem, że zarzucono sieci na Gino van Kessela. To 22-letni zawodnik mistrza Słowacji - AS Trencin, a także reprezentant Curacao. Może grać zarówno na skrzydle, jak i w ataku. Jesienią strzelił 10 bramek w lidze (do tego 3 w krajowym pucharze) i dodatkowo zapisał na swoim koncie aż 6 asyst. Dzięki znakomitej postawie został wybrany do najlepszej jedenastki całej rundy, a specjalistyczny portal transfermarkt.de wycenia go na przeszło milion euro. To tym samym najdroższy zawodnik ligi naszych południowych sąsiadów.

Dyrektor Sportowy, Maciej Stolarczyk potwierdza, że klub obserwuje Van Kessela, ale stopień zaawansowania ewentualnych negocjacji pozostaje niewiadomą. To, że Pogoń będzie szukać na Słowacji wcale nie było tajemnicą i wiele wskazuje na to, że prace nad pozyskaniem kogoś z tego kraju trwają od dłuższego czasu.

Trener Pogoni Szczecin, Czesław Michniewicz na pytania jakich zawodników chciałby mieć w swojej kadrze zawsze odpowiadał: Kasper Hamalainen i Roman Gergel. Ściągnięcie ich na Twardowskiego jest niemożliwe, ale przynajmniej w przypadku tego drugiego, można postarać się o "zamiennik".

- W klubie mieliśmy taką luźną dyskusję i każdy mógł powiedzieć, który zawodnik mu się podoba. Ja wskazałem właśnie na Romana Gergela. Mecz Górnika z Piastem pokazał, że niebezpodstawnie. Potrzebujemy piłkarza o takich parametrach, który potrafi wrzucić i strzelić bramkę - mówił niedawno trener Pogoni Szczecin. Gergel w spotkaniu z liderem tabeli strzelił cztery gole i zaliczył asystę.

Michniewicz przyznał zresztą na początku grudnia, że komitet transferowy uważnie penetruje słowacki rynek. Jednocześnie dał sygnał, iż toczą się pierwsze rozmowy.

- Już coś wiecie? Ja nie wiem czemu to tak szybko się rozchodzi - śmiał się szkoleniowiec Pogoni. - Oglądamy inne ligi, choć do konkretów jest jeszcze daleko. Jak to mówią ciszej jedziesz, dalej zajedziesz. Korzystamy też z doświadczenia Borisa Peskovicia (trener bramkarzy - przyp.) i nie ukrywam, że Słowację mamy nieźle rozpracowaną. To liga, w której są ciekawi piłkarze, mający mniejsze wymagania finansowe. W ostatnim czasie do Polski trafiło ich chyba dwudziestu, więc to dobry rynek.

Już od kilkunastu dni było więc wiadomo, że w najbliższym czasie może pojawić się jakieś nazwisko, które będzie łączone ze szczecińskim klubem. To zresztą już nie pierwsza próba zarzucenia sieci pod Tatrami, ponieważ w zeszłym roku Pogoń polowała na gwiazdę Spartaka Trnava - Jana Vlasko. Została jednak ubiegnięta przez Zagłębie Lubin. Teraz Kurier rozpoczął nową dyskusję osobą właśnie Van Kessela. Na rozstrzygnięcie tematu pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ponieważ w klubie wszyscy nabrali wody w usta. Nawet sam Czesław Michniewicz w swoim stylu napisał tylko na twitterze, iż transfery lubią ciszę.

Jeśli jednak kibice biorą małe znaki za dobrą monetę i lubią pożytkować nudny okres ogórkowy na analizy oraz łączenie faktów, to można cofnąć się do jednej z ostatnich przedmeczowych konferencji, na której został poruszony temat zmiany sparingpartnerów. Na pytanie o AS Trencin trener uśmiechnął się i rzucił, że ten klub jest mu bardzo dobrze znany. Jak można przypuszczać, nie tylko przez pryzmat szybkiego researchu tego z kim przyjdzie się Pogoni zmierzyć podczas zgrupowania w Turcji.

Zdjęcie Lanki Nike 085200-08520016 Zdjęcie Lanki Nike 085400-08540001 Zdjęcie Lanki Nike 201330-20133018
Lanki Nike 085200-08520016 Lanki Nike 085400-08540001 Lanki Nike 201330-20133018
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info