Tenis. Młody kaliszanin Piotr Matuszewski wystąpi w Australian Open

17-letni junior Piotr Matuszewski z Kalisza, zawodnik AZS Poznań, wystąpi w singlu i deblu na kortach Australian Open w Melbourne. Będzie rywalizował w turnieju juniorów wielkoszlemowego turnieju z najlepszymi młodymi zawodnikami świata
Zadecydowały o tym punkty rankingowe, które Piotr Matuszewski zdobył pod koniec listopada podczas turnieju juniorów w Yucatan Cup w Meridzie w Meksyku, gdzie wygrał zawody w deblu, a w grze pojedynczej znalazł się w ćwierćfinale. Tam dopiero przegrał z Francuzem Geoffreyem Blancaneauxem. Wcześniej zwyciężył z zawodach w Zilinie na Słowacji. W finale pokonał słowackiego zawodnika Tomasa Liska. Za turniej w Meksyku zyskał 60 punktów, za turniej na Słowacji - 40, ma także 50 punktów za Hungarian Cup na Węgrzech. Z 240 punktami w dorobku zajmuje miejsce 95. na świecie w tej kategorii wiekowej.

Turniej juniorów Australian Open rozpocznie się 23 stycznia i potrwa przez tydzień.