Sport.pl

Ilu przedstawicieli będzie miała Pogoń Handball na Mistrzostwach Europy?

15 stycznia w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Zobaczymy w nich co najmniej jednego zawodnika Pogoni Szczecin.
W ścisłym składzie swojej reprezentacji na zbliżający się wielkimi krokami czempionat, znalazł się Kirył Knaziew. Białorusini już przygotowują się do tego turnieju, a rozgrywający Pogoni jest pewny wyjazdu, ponieważ trener Jurij Szewcow ogłosił niedawno ostateczną listę zawodników, którzy pojadą do Polski. Nasi wschodni sąsiedzi w grupie zmierzą się z Islandią, Chorwacją i Norwegią.

O udział w Mistrzostwach Europy walczy też inny zawodnik Pogoni - Patryk Walczak. Obrotowy aktualnie znajduje się na liście rezerwowej, co absolutnie nie pozbawia go szans na załapanie się na ścisłą listę. Wraz z kadrą B przebywa na turnieju w Kielcach i jest pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego. Pierwsza reprezentacja gra natomiast we Wrocławiu na Christmas Cup. Trener Polaków, Michael Biegler stwierdził, że nie było sensu zabierać tam Walczaka, który zdecydowanie więcej pogra w stolicy województwa świętokrzyskiego. Jeśli zrobi tam dobre wrażenie, to ma szansę wskoczyć do ścisłej kadry. Ostateczne decyzje zostaną jednak podjęte dopiero na początku stycznia.

Druga reprezentacja na razie rozpoczęła turniej o Puchar Prezydenta Kielc. W pierwszym meczu pokonała Litwę 25:21. Walczak rzucił dwa gole, a taki sam dorobek uzbierał także... bramkarz Pogoni, Adam Morawski. "Loczek" wykorzystał fakt, że goniący wynik Litwini wycofywali bramkarza.

We wtorek o 18:00, Polacy z dwójką zawodników Pogoni zagrają z Luksemburgiem, a w środę z Węgrami B.