Sport.pl

Już bez Frątczaka i Dudka - nowy sztab Falubazu. Skąd wziął się menedżer Walczak?

Z żużlowcami Falubazu Zielona Góra w nowym sezonie nie będzie już pracował trenersko-menedżerski duet Sławomir Dudek - Jacek Frątczak. W minionym sezonie dla ekstraligowej drużyny zrobili wiele, ale uznali, że ich czas w Falubazie się skończył.
W zasadzie obaj zaraz po zakończeniu nieudanego dla Falubazu sezonu oznajmili, że ich misja w klubie dobiegła końca. Sławomir Dudek postanowił wrócić do pomocy synowi Patrykowi, który z powodu afery dopingowej do ściganie wrócił dopiero w drugiej połowie sezonu 2015. Jacek Frątczak obowiązki menedżera zespołu pełnił należycie, w zasadzie bez większych zastrzeżeń, w ostatnich sezonach kilka razy wsławił się akcjami ratującymi zespół z opresji. Wziął jednak na siebie odpowiedzialność za słabe wyniki Falubazu, choć przyczyną takiego stanu rzeczy była przede wszystkim plaga kontuzji, a nie praca trenera i menedżera.

Kilka tygodni temu stało się jasne, że ekstraligowy zespół Falubazu poprowadzi Marek Cieślak. Dziś wiemy, kto pomoże słynnemu szkoleniowcowi w nowym sezonie.

O sztabie szkoleniowym Falubazu mówi Kamil Kawicki, członek zarządu klubu: - Jego szefem oczywiście będzie legendarny trener żużlowy Marek Cieślak. Jego prawą ręką, jako menedżer i kierownik drużyny, został Tomasz Walczak. Pracował on w 2013 r. w Kolejarzu Rawicz, w kolejnym sezonie był przy naszym klubie, jako sponsor, osoba wspierająca nas w kwestiach logistycznych i organizacyjnych. Pomagać mu będą Tomasz Szymankiewicz i Michał Żuk. Obaj już pełnili podobne funkcje w Falubazie. A jeśli chodzi o szkolenie najmłodszych zawodników, to jesteśmy po dwóch rozmowach z Grzegorzem Kłopotem. Myślę, że dojdziemy do porozumienia i będzie on kontynuował dzieło, które rozpoczął w minionym sezonie.

- Z Tomaszem Walczakiem dopiero się poznamy - powiedział Marek Cieślak. - W każdym klubie musi być przy trenerze osoba zajmująca się sprawami papierkowymi. To musi być osoba zaufana i kompetentna, która bardzo dobrze zna regulamin. Poznamy się i ustalimy współpracę.

AUSTRALIJCZYK DOYLE NOWYM ZAWODNIKIEM FALUBAZU

FALUBAZ KONTRAKTUJE. DWAJ ŻUŻLOWCY BEZ NAZWISK

POWIĘKSZA SIĘ SKŁAD FALUBAZU. TERAZ DUŃCZYK

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź