Sport.pl

Piłkarze ekstraklasy wybierają najlepszych. Sześciu nominowanych z Wisły Kraków, czterech z Cracovii

Polski Związek Piłkarzy ogłosił listę nominowanych w plebiscycie ?Piłkarze Wybierają?, w którym zostaną przyznane wyróżnienia dla najlepszych graczy ekstraklasy w roku 2015.
Facebook? » | A może Twitter? »


W plebiscycie PZP głosują sami piłkarze. Wybierają najlepszą jedenastkę roku oraz najlepszego piłkarza ligi, największe odkrycie i najlepszego młodego piłkarza ekstraklasy. W tym roku wyboru dokonają już po raz dziewiąty.

Wśród nominowanych znalazło się 10 piłkarzy krakowskich klubów. Radosław Cierzniak z Wisły jest jednym z nominowanych bramkarzy. Wśród najlepszych obrońców ligi znaleźli się jego klubowi koledzy Arkadiusz Głowacki i Maciej Sadlok.

Wśród pomocników Wisłę reprezentuje Krzysztof Mączyński, a Cracovię Mateusz Cetnarski i Damian Dąbrowski. O miano najlepszego napastnika powalczą Paweł Brożek i Deniss Rakels, a także Mariusz Stępiński, który pierwszą połowę 2015 roku spędził przy Reymonta. Nominacji nie doczekał się żaden z graczy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Bartosz Kapustka znalazł się wśród pięciu kandydatów do tytułu najlepszego młodego piłkarza ligi i największego odkrycia. Żadnego z piłkarzy małopolskich klubów nie ma natomiast wśród nominowanych do nagrody najlepszego piłkarza ekstraklasy.

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 12 stycznia, dzień po ogłoszeniu zdobywcy Złotej Piłki FIFA.

Co zrobią wiosną Cracovia i Wisła
Więcej o:
Komentarze (2)
Piłkarze ekstraklasy wybierają najlepszych. Sześciu nominowanych z Wisły Kraków, czterech z Cracovii
Zaloguj się
  • guru133

    0

    Ciekaw jestem kto dokonywał tych nominacji. Z trzeciej drużyny ekstraklasy nominowanych czterech, w tym żaden do tytułu piłkarza roku a z drużyny o mało co spadkowicza aż sześciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX