Sport.pl

Lech Poznań rozpoczął zimowe urlopy. Kiedy mistrzowie Polski wrócą do zajęć?

W poniedziałek piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli trzytygodniowe urlopy. Do zajęć wrócą w poniedziałek 11 stycznia.
Zanim lechici spotkają się na pierwszym treningu, w poniedziałek 11 stycznia, będą musieli ćwiczyć indywidualnie - Zależy nam na tym, żeby piłkarze się nie zasiedzieli. Chcemy, żeby wyszli na spacer z psem albo poszli na basen - tłumaczy na stronie internetowej klubu trener przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak.

Treningi indywidualne mistrzowie Polski rozpoczną tydzień przed powrotem do klubu. Każdy z nich otrzymał rozpiski z zajęciami, a ich intensywność uzależniona będzie od tego, kto ile rozegrał meczów w rundzie jesiennej. W zależności od zmęczenia organizmów będą mieli zaplanowane od trzech do pięciu treningów. - Zrobiliśmy im badania, które określają poziom ich zmęczenia. Będziemy wiedzieli też które partie organizmów są najbardziej wyeksploatowane. Od tego zależy czy będą więcej biegać czy częściej pójdą na siłownię - zaznacza Kasprzak.

Piłkarze Lecha na pierwszym treningu w nowym roku spotkają się w poniedziałek 11 stycznia. Najpierw przejdą tradycyjne badania, a po kilku dniach wylecą na pierwsze zgrupowanie na Cypr. Do Poznania wrócą 20 stycznia, a już pięć dni później wyjadą na kolejne zgrupowanie, tym razem do Hiszpanii. Do kraju wrócą 5 lutego, a dziewięć dni później czeka ich pierwszy mecz z Termaliką Nieciecza w Poznaniu.

Więcej o: