Polskie piłkarki ręczne przegrały z Holandią. Zagrają o trzecie miejsce

Szczypiornistki reprezentacji Polski przegrały z Holandią 25:30 w półfinale rozgrywanych w Danii Mistrzostw Świata..

Początek spotkania był zupełnie inny od tego z wygranego ćwierćfinału z Rosją. Tam Polki skutecznie zamurowały własną bramkę i dały rzucić rywalkom tylko jedną bramkę przez pierwszych dziesięć minut, natomiast w piątek Holenderki od razu się rozkręciły i wyszły na wysokie prowadzenie. Do przerwy było już 15:8.

W drugiej odsłonie podopieczne Kima Rasmussena nieco się obudziły i w pewnym momencie zbliżyły się do rywalek na trzy bramki. Niestety to wszystko było zbyt mało i "Oranje" bez większych kłopotów dowiozły wygraną do końca.

Polkom pozostał mecz o trzecie miejsce. Odbędzie się on w niedzielę, a rywalkami biało-czerwonych będzie drużyna, która przegrał w drugim półfinale Norwegia - Rumunia.

Po raz kolejny niewielki udział w boiskowych wydarzeniach miał duet zawodniczek z Pogoni Baltica Szczecin. Joanna Gadzina znowu nie podniosła się z ławki rezerwowych, natomiast Małgorzata Stasiak na parkiecie zameldowała się w 15. minucie. Grała krótko i nie rzuciła żadnej bramki.