Sukcesy kickbokserów Gwardii, a dla trenera Dudy tablica na pamiątkę

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy zielonogórskiej Gwardii na XXI Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Lubusz Open. W Mistrzostwach wzięło udział 58 zawodników i zawodniczek z 11 klubów z całej Polski. Na turniej przyjechały m.in. Alkon Szczecin, KKS Poznań, Olimp Legnica, Polonia 1912 Leszno, czy ŁKS Łódź. Zieloną Górę reprezentowały oprócz organizatora ZKS Gwardii, także Fight Club, Boksing oraz Fun Fit.

W sobotnim turnieju walki w trzech kategoriach wiekowych przeprowadzono w formule Light Contact i Kick Light. Sukcesy gwardzistów? Pokazowym pojedynkiem w wadze do 79 kg LC trener Adrian Drosik wraz z Arturem Wołoszynem otworzyli imprezę. A Drosik nie dał jednak forów uczniowi i wygrał potyczkę. Swój debiut na macie miała w sobotę także Aleksandra Rosochacka, która w wadze 60 kg KL musiała uznać wyższość Izabeli Helińskiej, byłej mistrzyni Polski. Drugie miejsce w wadze do 69 kg KL zdobył także Natan Nowosielski. Bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Wybieralski, który zajął pierwsze miejsce w kategorii do 84 kg KL. Ciężką przeprawę miał natomiast Paweł Pupin, który podczas turnieju stoczył aż cztery zacięte walki. Ostatecznie zdobył dwa srebrne medale w KL i LC w wadze 69 kg i został najlepszym zawodnikiem Gwardii.

W klasyfikacji generalnej Gwardia zajęła drugie miejsce tuż za Polonią 1912 Leszno, która została wybrana najlepszą drużyną w formule KL. Dodatkowo Dominik Walkowiak i Zuzanna Licha z Polonii zostali wybrani najlepszymi zawodnikami w LC. Najlepszą drużyną w LC została wybrany ŁKS Łódź. Natomiast puchar dla najlepszego gwardzisty i gwardzistki przypadł Pupinowi i Rosochackiej.

Jarosław Biernacki trener Gwardii ocenia: - Nasi zawodnicy dobrze się zaprezentowali. Było dużo zaciętych walk i wysoki poziom zawodów. Myślę, że wszystkie zielonogórskie kluby pokazały, że są mocne i postawiliśmy przyjezdnym trudne warunki na macie - mówi.

Podczas zawodów trenerzy Gwardii (Biernacki, Drosik i Wojciechowski) oraz dr Janusz Hernik z zarządu klubu wręczyli pamiątkową tablicę Tadeuszowi Dudzie, długoletniemu trenerowi Gwardii, który w tym roku rozstał się z klubem.