Sport.pl

Obrona znów zawiodła. Oceny piłkarzy Cracovii za mecz z Koroną Kielce

Kolejna piątka dla Denissa Rakelsa i kolejne uwagi do gry obrońców. Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Koroną Kielce.
Grzegorz Sandomierski 4 - kibice znów skandowali jego nazwisko. Przy bramkach bez większych szans, ale obronionym rzutem karnym utrzymał zespół w grze.

Deleu 2 - jak zwykle chętnie podłączał się do akcji ofensywnych, ale często na zbyt wiele pozwalał Sylwestrzakowi. Inna sprawa, że miał nikłe wsparcie od skrzydłowych. To po akcjach jego stroną padły obie bramki. Zmieniony w 62. min. przez Wójcickiego.

Bartosz Rymaniak 1+ - od początku miał problemy z Cabrerą, aż w końcu Hiszpan zdobył bramkę. W 65. min. w niegroźnej sytuacji sfaulował Pawłowskiego i był rzut karny. Jego słabej gry nie zdzierżył trener Zieliński, który w 70. min. wpuścił za niego Zjawińskiego.

Piotr Polczak 2 - od początku na dużo pozwalał Cabrerze. Jeden z winnych utraty pierwszego gola, przy drugim też nie zachował się najlepiej. Mimo wszystko lepszy z dwójki stoperów.

Paweł Jaroszyński -4 - od początku ustawiał się wysoko, co szybko przyniosło efekt. Przy pierwszej bramce świetnie dośrodkował do Rakelsa. Bardzo dobry z przodu, kilka odbiorów, ale przy drugiej straconej bramce nie upilnował Cabrery.

Miroslav Covilo 3+ - nieźle wykonywał powierzoną mu robotę w środku pola, jak zwykle dominował w powietrzu. Po zejściu Rymaniaka zajął miejsce na środku obrony.

Damian Dąbrowski 4 - przez cały sezon próbuje strzelić gola z dystansu i z Koroną był tego najbliżej. Dobry w odbiorze, zaliczył też kilka świetnych podań do przodu. Najlepsze w 54. min., po którym Cetnarski znalazł się sam na sam z Trelą.

Deniss Rakels 5 - szósty mecz ligowy z rzędu, w którym trafił do siatki. Już na początku wykorzystał dogranie Jaroszyńskiego. Potem zupełnie zniknął z radarów, ale gdy już się pojawił, znów pokonał Trelę. To najlepsze tygodnie Łotysza w karierze.

Mateusz Cetnarski -3 - przed meczem odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza ekstraklasy w listopadzie i od początku był aktywny. Kilka prostopadłych podań, ale w 54. min. zmarnował wymarzoną okazję na gola.

Erik Jendriszek -2 - chaotyczny. Kilka razy zabrakło mu dokładności w polu karnym, często podejmował niewłaściwe decyzje. Dużo słabiej niż w ostatnich tygodniach. Zmieniony przez Kapustkę.

Marcin Budziński +3 - zaczął świetnie. Już w 3. minucie prostopadłym podaniem rozpoczął akcję bramkową. Potem długo niewidoczny, ale ożywił się w najważniejszym momencie i świetnie dostrzegł Rakelsa. Gdyby był jeszcze bardziej regularny...

Jakub Wójcicki 3 - wszedł na prawą obronę, ale głównie po to, by atakować. Kilka wrzutek, ale tym razem jego wejście nie było tak efektowne jak wcześniejsze.

Bartosz Kapustka 3 - wprowadził sporo ożywienia. Ambitnie walczył, czasami nawet za ostro, co na swoich nogach odczuli rywale.

Dariusz Zjawiński +2 - jeden niezły strzał i niewiele więcej. Zmarnował też ciekawie zapowiadającą się kontrę.

Więcej o: