Sport.pl

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia 3:2. Wojciech Żaliński zrobił różnicę [STATYSTYKI]

Piątej porażki w PlusLidze doznali we wtorek siatkarze Asseco Resovii. Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom 2:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDrużynę z Radomia do zwycięstwa nad Asseco Resovią poprowadził Wojciech Żaliński. Przyjmujący we wtorkowy wieczór dysponował bardzo dobrą i trudną zagrywką. Z 24 punktów, jakie zdobył Żaliński, sześć zaliczył mocnym serwisem. Do tego dołożył jeden blok. Żaliński atakował z 53 procentową skutecznością. Po meczu zasłużenie odebrał nagrodę MVP. - Takich rzeczy jak cztery zagrywki Wojtka Żalińskiego ponad 110 kilometrów na godzinę, między zawodników, ciężko przewidzieć. Wiedzieliśmy, że mocno zagrywa, wiedzieliśmy w które strefy - mówi dla SiatkarskaLiga TV Aleksander Śliwka, przyjmujący Asseco Resovii.

Mistrzowie Polski mieli szansę wygrać to spotkanie. W czwartym secie jednak pozwolili gospodarzom odrobić kilka punktów w końcówce. W dodatku rzeszowianie mieli piłkę meczową.

W drużynie Asseco Resovii 21 punktów zdobył Bartosz Kurek (53 procent w ataku), w tym dwa w polu zagrywki i dwa blokiem. Po 13 punktów dołożyli Śliwka i Nikołaj Penczew. Ten pierwszy dał znakomitą zmianę. Głównie dzięki niemu rzeszowianie wygrali trzecią partię. Śliwka skończył 43 procent wystawionych piłek. Z jego zagrywką spore problemy mieli rywale. Penczew z kolei atakował z 55 procentową skutecznością.

Jeśli chodzi o statystyki drużynowe to nieznacznie lepsi w nich byli radomianie. Różnicę widać w zagrywce. Gospodarze ryzykowali w tym elemencie gry i zdobyli 13 punktów. Aż 19 zagrywek popsuli. Asseco Resovia serwisem zdobyła 10 punktów. 13 oczek oddała rywalom poprzez popsute zagrywki.

Czarni nieznacznie lepiej przyjmowali i atakowali. Ich przyjęcie wyniosło 48 procent, przy 45 procentach Asseco Resovii. W ataku natomiast kończyli 55 procent piłek, przy 51 procentowej skuteczności mistrzów Polski. Obie drużyny zanotowały po osiem bloków punktowych.Więcej o: