Siatkarki BAS-u Białystok blisko zdobycia punktów z liderem II ligi

BAS Kombinat Budowlany Białystok na początek rundy rewanżowej II ligi przegrał 1:3 u siebie z liderem II-ligowej tabeli - Spartą Warszawa.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pierwszy set sobotniego meczu rozegranego w hali Zespołu szkół Rolniczych zakończył się niespodzianką. BAS wygrał 26:24. Ten wynik podziałał mobilizującą na lidera tabeli z Warszawy. Sparta w drugim secie pozwoliła drużynie BAS-u ugrać tylko sześć punktów. Był remis 1:1, a w kolejnych dwóch setach gospodynie miały szanse na wygraną. W trzecim secie prowadziły 11:4, a w końcówce 20:18, ale rywalki znowu okazały się lepsze. W czwartym secie podopieczne Sebastiana Grzegorka miały nawet piłkę setową, ale ostatecznie przegrały do 24.

- Chyba zawodniczki przestraszył się, że mogą zdobyć punkt, czy punkty z liderem tabeli - mówi Grzegorek. - Dziewczyny walczyły, starały się, ale może zabrakło umiejętności. Sparta to jest bardzo dobry zespół.

To pierwsza w sezonie ligowym porażka BAS-u w swojej hali.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

BAS Kombinat Budowlany Białystok - Sparta Warszawa 1:3

Sety: 26:24, 6:25, 21:25, 24:26.

BAS: Piasta, Szeszko, Iber, Gronostajska, Stepko, Żukowska, Kutikow (libero) oraz Szczygielska, Mojsak, Zagórska, Dąbrowska, Czeropska, Borowska.

10. Ósemka Siedlce934:24
Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off. Dwa ostatnie zespoły zagrają dwumecz o utrzymanie, przegrany spada do III ligi.