Sport.pl

Andrzejki w Plus Lidze rozłożone na raty. Lider PL przegrał z wicemistrzem. AZS Częstochowa zagra w Jastrzębiu

Siódma kolejka Plus Ligi rozpoczęła się w piątek i potrwa aż... do środy, gdy siatkarze AZS Częstochowa zagrają w Jastrzębiu z Jastrzębskim Węglem.
W piątek Łuczniczka Bydgoszcz przegrała u siebie ze Skrą Bełchatów 0:3. Najciekawszy mecz kolejki odbył się jednak w sobotę w Kędzierzynie. Lider Plus Ligi po sześciu kolejkach ZAKSA przegrała u siebie z wicemistrzem Polski Lotosem Trefl Gdańsk 2:3. Dla ZAKSY była to pierwsza porażka w obecnym sezonie.

Drugi sobotni mecz między AZS-em Olsztyn i MKS-em Będzin obył się bez historii. Olsztynianie, którzy w środę wygrali w Częstochowie z AZS-em 3:0 gładko wygrali z zespołem z Będzina 3:0.

W niedzielę odbędzie się w Plus Lidze tylko jeden mecz. Mistrz Polski Resovia Rzeszów podejmować będzie Cuprum Lubin. W poniedziałkowe andrzejki zaplanowano dwa spotkania. Politechnika Warszawska podejmować będzie BBTS Bielsko Biała, a Czarni Radom ugoszczą Effector Kielce. VII kolejka zakończy się dopiero w środę, gdy siatkarze AZS-u Częstochowa zmierzą się w Jastrzębiu z Jastrzębskim Węglem.

Jeśli Czarni Radom pokonają Effectora za trzy punkty, będą nowym liderem w Plus Lidze. Obecnie liderem jest Skra Bełchatów, która wykorzystała porażkę Zaksy (drużyny Skry i Zaksy mają po 18 punktów) i objęła prowadzenie w tabeli Plus Ligi.

Więcej o:
Skomentuj:
Andrzejki w Plus Lidze rozłożone na raty. Lider PL przegrał z wicemistrzem. AZS Częstochowa zagra w Jastrzębiu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX